Kış aylarında ısınma ihtiyacı için kullandığımız doğal gaz fatura ödemelerinde elimizi yakabiliyor. Son yapılan zamların ardından kullanacağınız bu naylon, yarı yarıya tasarruf sağlıyor. Balonlu naylon sayesinde doğal gaz faturalarını yarıya indirmeniz mümkün oluyor.

Rusya ve Sibirya’da ısı kaybını önlemek adına, camlarda, kapılarda kullanılan bu yöntem kullanılması halinde faturalarda yarı yarıya düşüşe neden olacak. Balonu temin etmekle işe başlayabilir, evinizin daha sıcak olmasını sağlayabilirsiniz. Temin edilen balonun pencerelere kaplanması için pencerelerin boyutuna uygun olarak kesilmesi gerekmektedir.

Camın ıslatılarak balonlu naylonun cama yapıştırılması işlemiyle ısı tasarrufu, faturalara yansıtılabilir. İşlemden sonra evin ısısının arttığını gözlemleyebilirsiniz. Faturaların düşmesi için ilgi çekici bir yol olan balonlu naylon, kapılara da uygulanabilir. Doğal gaz kombinizin doğru bir şekilde takılması ise faturalarınız ilgilendiren bir diğer durum olarak göze çarpıyor.

Kombinin enerjisinin boşa gitmemesi gerekir. Kalorifer peteklerininde çalışır durumda olup-olmadığını inceleyebilirsiniz. Tesisat borularını dirseklerden kurtarmanız yakıt tasarrufu için uygun olacaktır.

Kombi adedi ve peteklerin sayısıda evin büyüklüğüne uygun olarak kullanılmalıdır. Doğal gaz faturalarında binanın ısı yalıtımı da önemli rol oynuyor. Eğer binanızın dışında yalıtım yoksa faturalarınızın kabarmasıda normal görünüyor.