Bu Sebze ve Meyveleri Yiyenler Dikkat Resmen Zehir Saçıyor! İşte Avrupa’dan Geri Dönen Ürünler!

13 Mayıs 2022 20:32 Güncelleme : 13 Mayıs 2022 20:32

Ülkemizde üretilerek Avrupa'ya ihraç edilen ürünler, son aylarda yükselen enflasyon oranlarına karşı büyük bir önem arz ediyordu. Fakat BBC Türkçe tarafından yapılan son açıklamalar, korkunç bir gerçeği de ortaya çıkardı. Ülkemizden AB sınırına gönderilen birçok ürün, yoğun pestisit içerdiği için yurda geri gönderildi. Bu durum, hem devlet kademelerini hem de vatandaşları alarma geçirdi. İşte, Avrupa'dan yoğun kimyasal içerdiği için geri gönderilen ürünlere dair merak edilen tüm detaylar.

Bu Sebze ve Meyveleri Yiyenler Dikkat Resmen Zehir Saçıyor! İşte Avrupa’dan Geri Dönen Ürünler!

Son günlerde yaşanan enflasyon artışları, ülkemizin üretmekte olduğu ürünlerin de artış göstermesine neden oluyordu. Özellikle Türkiye ve Avrupa arasında sürekliliğe varan bir ihracat durumu söz konusuydu. Fakat son günlerde gelen haberler, Avrupa’dan birçok ürünün geri döndüğünü de gözler önüne serdi.

Türkiye’de üretilen ürünler, AB sınırında birçok farklı testten geçerek herhangi bir sorun olmadığı durumlarda kabul ediliyordu. Fakat ortaya çıkan son durum, ülkemizden ihraç edilen ürünlerde farklı toksik maddelerin varlığını da gözler önüne serdi. Bu ürünler, ülkemiz vatandaşları için de bir hayli yoğun tehlike saçıyor. İşte, AB’den geri dönen ve zehir saçan meyve ve sebzelere dair merak edilen tüm detaylar.

AB Sınırından Pestisit Nedeniyle İade Edilen Ürünler Üç Katına Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde BBC Türkçe tarafından yapılan bir analizde Türkiye kaynaklı gıda ve yem ürünlerine yönelik toplamda 563 açıklama yapılmıştı. Bu açıklamalarda yer alan bilgilere göre Türkiye’den AB sınırına gönderilen 372 parti üründe gıdaların haşerelerden ve bakterilerden korunabilmeleri için kullanılan pestisit oranının çok yüksek olduğu bildirildi.

Ayrıca Mayıs ayı içerisinde 194 parti üründe limitlerin üzerinde çıkan pestisit oranı nedeniyle geri gönderim sağlandığı açıklandı. Bu durum, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olurken sağlıklı yaşam dernekleri tarafından vatandaşlara birçok uyarı yapılmaya başlandı.

AB Sınırından Pestisit Nedeniyle İade Edilen Ürünler Üç Katına Çıktı!

Yoğun Pestisit İçeren Gıda Ürünleri Vatandaşları Alarma Geçirdi!

Geçtiğimiz günlerde yoğun pestisit içerdiği açıklanan ürünler, AB sınırından kabul edilmeyerek Türkiye’ye geri gönderilmişti. Bu durum, ülkemizdeki vatandaşları da alarma geçirdi. Milyonlarca aile, yoğun zehir içeren besinlerin imha edilerek tekrar satışa sunulmaması gerektiğini ifade ettiler. Ayrıca devlet, bu ürünlerin piyasaya sürülmemesi için de yoğun bir çaba sarf etmeye başladı. Şimdilerde milyonlarca vatandaş, devlet eliyle gelecek yeni açıklamaları dört gözle beklemeye başladı. 

Yoğun Pestisit İçeren Gıda Ürünleri Vatandaşları Alarma Geçirdi!

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat