Bu Sene Şampiyon Kim Olur ?

08.03.2018 - 19:44
97
A+
A-

Güzel bir günden sizlere merhaba. 8 Mart dolayısıyla Dünya Kadınlar Günü’nü buradan kutluyorum. Kadınlarımız kutsal varlıklardır. Onları sadece bir gün değil, her gün baş üstünde tutmamız gerekiyor. Tekrardan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun diyor, köşe yazımın konusuna geçiyorum.

Biz erkekler olarak hayatımız futbol, futbol olunca tek sorumuz acaba bu sene kim şampiyon olacak ? Tabi ki kadınlarımız da futbolu takip ediyor. Ancak erkeğin hakim olduğu bir spor dalı. Çoğunluğu diyelim hanım kardeşlerimizi üzmeyelim.

Bu yıl hiçbir sezonda olmadığı kadar çekişmeli bir şekilde geçiyor. Ben arkadaş çevremde hep dile getirmişimdir. Özellikle son 2 sene Beşiktaş şampiyon olduğunda, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın aşırı derecede kötü olması Beşiktaş’ı tek başına yukarıda tuttu, haliyle tek rakibi Başakşehir oldu. Başakşehir’in gücümü yetmedi, tecrübesi mi yetmedi ne derseniz deyin, sonuçta Beşiktaş büyüklüğünü göstererek şampiyon oldu.

Bu yıl bir çok spor programında bakın, herkes Başakşehir’in kadrosundan muhteşem oyunundan söz ediyor. Haklılar da, artık tecrübede edindiler ancak ben yinede şampiyonun ilk 3 büyük içinden çıkacağına inanıyorum. Başakşehir ne kadar iyi olursa olsun, şampiyonluk stresini kaldıracak isimleri olduğuna inanmıyorum. Tabi ki en iyi futbol oynayan takımlar arasında, olur mu olur neden olmasın. Olursa memnun da olurum, Bursaspor’un şampiyon olduğunda da çok memnun olmuştum.

Sonuçta Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bütçeleri neredeyse diğer bütün takımların bütçesine yakın. Hal böyle olunca aslında bir bakıma haksız bir rekabette söz konusu. Bir takımın ilk 11 değerine bakıyorsunuz 100 milyon dolarları bulurken, diğer takım 4-5 milyon dolarda kalıyor. Ancak artık ne kadar arada fark açılırsa açılsın, oyun kalitesi, zaman futbolu parayla değil, sistemle yürekle oynandığını gösteriyor.

Bence şampiyonluk yarışına en yakın takım yine Beşiktaş olacağı görüşündeyim. Öyle ki son 3 haftada en zor maçlarını bir beraberlik iki galibiyetle kapatınca geriye pek zor maçları kalmadı. Aslında zor deplasmanları var ancak Beşiktaş kadro olarak ligin en iyi kadrosuna sahip. Her takımı kendi evinde yenecek gücü olduğunu, bu nedenle de bu sene de şampiyon olarak, arka arkaya üçüncü şampiyonluğunu yaşayacağına inanıyorum.

Galatasaray’a Fatih Terim geldikten sonra bazı şeyler değişmiş bu çok açık. Beşiktaş ben nasıl olsa şampiyon olurum havasına girerse, kaplumbağa tavşan hikayesindeki gibi, Galatasaray’ı şampiyonluk kutlamaları yaparken görür.

Sağlıcakla kalın…

ETİKETLER: ,