12 Mayıs 2024 19:45 Güncelleme : 12 Mayıs 2024 19:45

Bunu yapanın ne ağdaya ihtiyacı oluyor ne epilasyona! İşte sürüldüğü gibi tüyleri döken doğal yöntem

Bunu yapanın ne ağdaya ihtiyacı oluyor ne epilasyona! İşte sürüldüğü gibi tüyleri döken doğal yöntem

Bu yöntemi denemeyen kalmasın. Ne ağlaya ihtiyacınız olacak ne de epilasyon yaptırmaya. Tüylerinizden kolay bir şekilde kurtulacaksınız. Acıya son verecek bir yöntem. İstenmeyen tüyler doğal bir şekilde gidecek. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle…

İstenmeyen tüyler özellikle kadınların aşırı rahatsız olduğu bir durum haline geldi. Bu yüzden kadınlar ağda ve epilasyonla uğraşmaya başladı. Şimdi size öyle bir yöntem söyleyeceğiz ki sürdüğünüz an tüylerden kurtulacaksınız. İşte tüm detaylar.

Ağda epilasyon yapmaya son verecek yöntem

Özellikle kadınların çok sık şikayet ettiği ağda ve epilasyona son verecek olan ürünler olduğunu biliyor muydunuz? Hem de bu yöntem ne çok pahalı ne de acılı. İstenmeyen tüylere en kısa zaman içerisinde elveda diyeceksiniz. Epilasyon istenmeyen tüyler için en etkili yol olarak bilinse de çoğu kadını cildinde yanık oluşturabiliyor. Ayrıca fiyatları da cep yakan tarzdan oluyor. Her evde bulunan malzemeler ile tüylerden kurtulmak mümkün. Eğer cildinizde alerjik reaksiyon göstermezse rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabi bu yöntemleri denemeden önce cildinizin ufak bir bölgesinde test etmeniz gerekmektedir. Cildinizde herhangi bir değişiklik olmazsa rahat bir şekilde uygulama yapabilirsiniz.

Ağda epilasyon yapmaya son verecek yöntem

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları

Yumurta Akı: Yumurta akı, mısır unu ve toz şekerin karışım ile elde edeceğiniz bu kür, düzenli olarak kullanıldığı zaman vücudunuzun istenmeyen tüyleri önemli ölçüde azalacaktır. Bu kür hazırlanmakta kullanmakta oldukça çok basit. Tüm malzemeleri homojen bir karışım oluncaya kadar iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı tüyleri aldıktan sonra cildinize masaj yolu ile yavaş yavaş uygulayın. İşte yapmanız gereken tek şey bu!

Soğan Kürü: Soğan kürü, tüy azaltıcı kür denildiğinde zaman akla ilk gelen kürlerin başında karşımıza çıkar. Bu kür bir yandan kıl köklerinde zayıflatma yaparken diğer bir yandan da tüylerin yeniden çıkma süresini de daha uzun bir süre ertelemektedir. Soğan kürünü hazırlamak için ilk olarak orta boy bir soğanı rendeleyip iyice suyunu çıkarın. Hazırlamış olduğunuz soğan suyunu ağda işlemi sonrasında cildinize yavaş bir şekilde uygulayın. Yaklaşık olarak bir saat bu şekilde bekledikten sonra cildinizi yıkayarak soğan suyunu vücudunuzdan atın. Bu kürü de yine her ağda epilasyondan sonra düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Limon suyu: Limon suyu, cilt üzerinde aydınlatıcı ve tüyleri inceltme konusunda inanılmaz bir özelliğe sahiptir. Bunun için bir bardak sıcak su içerisine birkaç damla limon suyu koyarak karıştırın ve bu karışımı istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika beklettikten sonra tüyleri nazikçe bir sünger yardımı ile güzelce silin. Hepsi bu kadar!

Zeytinyağı: Zeytinyağı, genel olarak yumuşatıcı bir özelliğe sahiptir. Ağda ve epilasyondan sonra cildi nemlendirmek ve tüyleri yumuşatmak için kullanılır. Bunun için bir parça pamuğa birkaç damla zeytinyağına batırıp istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika cildinizde beklettikten sonra tüyleri nazikçe sünger yardımı ile silin. Zamanla farkını hissedeceksiniz. Hem daha yumuşak bir cilde hem de istenmeyen tüylere veda edeceksiniz.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi, cilt üzerinde nemlendirici ve tüyleri yumuşatıcı özelliklere sahiptir. Bunun için bir bardak sıcak su içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi koyup karıştırın ve bu karışımı istenmeyen tüylerinizin bulunmakta olduğu bölgeye uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra tüyleri nazikçe sünger yardımı ile güzelce silin. Bu yöntemler sayesinde istenmeyen tüylerinizden rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Peki siz bu yöntemleri biliyor muydunuz? Tavsiye eder misiniz? 

Etiketler

Yaşam   Kadın  

Yorumlar

1 Yorum Yapılmış
  1. User80

    Sogan kuru ve sogan yakmaz mi ya hele limon tahris edebilir bazilarini ama su yumurta aki ile olan ve zeytin yagini elma sirkesini deneyecegim insallah incelme ve azalma olur

    13-12-2022 08:17