Dehşete düşüren olay 13 Şubat 2019 tarihinde Rusya’nın Kirov şehrinde meydana geldi. Eğlenceyi seven anne Maria Plenkina, 3 yaşındaki kızını evde yalnız bırakarak partiye gitti. Evin kapısını kilitleyen anne, sularıda kapadı.

Aç ve susuz kalan çocuk çamaşır tozlarını yutarak hayata tutunmaya çalıştı. Küçük çocuğun cansız bedenine büyükannes ulaştı. Olaydan 3 gün sonra eve giden çocuğun büyükannesi, çocuğun dehşete düşüren cesediyle karşılaştı.

Torununun çıplak bir vaziyette ve cansız olduğunu gören büyükannesi olayı polise haber verdi. Arkadaşlarıyla partide bulunan cani anne çocuğun öldüğünden habersiz eğleniyordu. Gözaltına alınan kadın çocuğu o vaziyette bıraktığını ve eğlenmeye gittiğini kabul etti.

Bir polis, annenin suçunu kabul ettiğini ve çocuğunu evde kilitli vaziyette bıraktığını kabul ettiğini söyledi. Kadının soğukkanlı bir biçimde suçunu kabul ettiğini ifade eden polis, şok yaşadığını belirtti.

Yargılanan kadına çıktığı duruşmada çocuğun zalimce ölmesine sebebiyetten ötürü 12 yıl hapis cezası verildi. Mahkemede ifade değiştiren kadın, çocuğun ölmesini istemediğini ve onu yalnız bırakmasının doğru olmadığını söyledi.