Burdur’un Çeltikçi ilçesinde üç gündür kayıp olan 60 yaşındaki Hasan Hüseyin Süzen’in yakılmış cesedine boş bir arazide ulaşıldı. Bağsaray köyünde ikamet eden Süzen’in kayıp olmasıyla jandarma ekiplerine haber veren aile, ekiplere bilgi verdi. Olay yerine gelen ekipler köyde aramalara başladı.

Demirli mevkiinde araştırmalar yapan jandarma ekipleri, talihsiz adamın yanmış cesedini boş bir arazide buldu. Cinayetle ilgili soruşturmalar genişletilerek, aydınlatılmaya çalışıldı. Soruşturmalar sonucunda Hasan Hüseyin Süzen’in oğlu ve oğlunun kayın biraderi B.B gözaltına alındı.

Jandarmaya verdiği ifade de cinayeti itiraf eden Süzen, babasını önce öldürdüğünü sonra yaktığını ifade etti. Arazide cesedi yakan Süzen ve kayın biraderi B.B’nin gözaltına alındı soruşturmaları sürdürülüyor. Üzüntülü aile olayın şaşkınlığnı yaşarken, Hasan Hüseyin Süzen’in koyunları sattığı için oğlu İ. Süzen’le sürekli tartıştığı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Çeltikçi Neresidir?

Çeltikçi, Burdur ilinin 5000 nüfuslu bir ilçesidir. 1990 yılında 3644 sayılı kanunla Çeltikçi ismiyle ilçe olarak kurulması kabul edilmiştir. Akdeniz bölgesinde yer alan ilçe, Burdur merkeze 30 km uzaklıktadır. Kuzeydoğusunda Ağlasun ve güneyinde de Bucak ilçelerine komşu olan Çeltikçi, Akdeniz iklimine sahiptir. Ekonomik hayatın dayanağı tarım ve hayvancılıktır. İlçe Bağsaray Köyü, Güvenli köyü, Tekke köyü, Çebiş Köyü, Kuzköy ve Ovacık köylerine sahiptir. Eskişehir- Afyon üzerinden gelen D-650 karayolu ilçe içerisinden geçerek Antalya’ya ulaşır. İlçeye en yakın hava limanları Antalya ve Isparta hava limanlarıdır.