Nijerya’da meydana gelen olay kan dondurdu. Akıllara durgunluk veren olayda şeytani bir tören düzenleyen kadın, oğlunun 22 yaşındaki sevgilisini öldürdü. Genç kızın göğsünü ve kalbini yiyen kadın, böyle yaparak ailesini zengin kılmak istedi.

Bola Adeeko adındaki kadın, oğlunun sevgilisi Favor Dalet-Oladele’yi kaçırarak uyuşturucu madde verdi. Daha sonra düzenlediği törenle genç kızı öldüren kadın, önce göğsünü sonra ise kalbini yedi.

Olay sonrasında saatlerce kusan kadının psikolojik bir sorununun olup olmadığı bilinmiyor. Kadının oğlunun ise sevgilisini kaçırmaya yardım ettiği öne sürülüyor. Owalabi adındaki oğlununun da vahşi cinayette rol oynadığı belirtiliyor.

Cani kadının adli tıp raporlarına göre ilk olarak genç kızın başını ezdiği belirtiliyor. Cani kadın, genç kızın kalbini, göğüslerini kendisinin çıkardığına ifadelerinde yer verirken, başını Owolabi adındaki oğlunun ezdiğini söyledi. Genç kızın Lagos State Üniversitesi’nde Sosyoloji okuduğu bildirildi.

Ailesinin polislere haber vermesiyle cinayeti aydınlatmak için girişimlere başlayan ekipler, akıllara durgunlıuk veren olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor. Genç kızın ölümünden sonra ailesi üzüntülü anlar yaşarken zaten hasta olan babasının durumunun daha da kötüye gittiği belirtildi. Kızın babası adalet istediğini vurgularken, ailenin altın kızı olduğu belirtildi.