Uzun zamandır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arası olmadığı bilinen Abdullah Gül, bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması gündemdeydi. Hatta adaylık iddialarının gündeme düşmesinin üzerine, zamanın Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın helikopter ile Gül’ün yanına gittiği konuşulmuştu. Daha sonra Abdullah Gül çıkıp adaylığı ile alakalı teklif geldiğini ama daha sonra vazgeçtiğini söylemişti.

CHP ile İyi Parti arasında süren Millet İttifakı’nda seçim çalışmaları ve aday belirleme çalışmaları kapılar arkasında sürüyor. Bugün gazeteci yazar Barış Yarkadaş’ın attığı twette iddiasına göre Meral Akşener’in ortak adaylık için Abdullah Gül isimine sıcak baktığı öne sürüldü. İşte o tweet;

CHP kanadından henüz bir açıklama gelmese de kulislerde ortak adaylık için Abdullah Gül isiminin sıcak bakıldığı söyleniyor. Cumhur ittifakı tabanında da karşılığı olan Abdullah Gül isimi, daha evvel de yaptığı Cumhurbaşkanlığı döneminde özellikle Gezi Parkı olaylarına karşı duruşu nedeni ile de sol kesimin de ufak da olsa bir sempatisi bulunuyor. Hatırlanacağı üzere, cumhurbaşkanlığı döneminde Twitter kapatıldığı zaman, VPN ile girip tweet atması da olay olmuştu.