Muğla’da 48 yaşındaki çiftçilikle uğraşan Ramazan Korkut, toprak dağ yolunun bozuk olması sebebiyle servis aracının evlerinin bulunduğu yere giremediğini, bu sebepten dolayı 6 yaşındaki kızının okula gidip gelemediğini belirtti. Bunun için 4 kilometre uzunluğu bulunan yolu stabilize hale getirten baba, borca yaptırdığı bu yolun parasını nasıl ödeyeceğini düşünüyor.

Muğla Menteşe ilçesi Yemişendere Mahallesi Tembeller Mevkiinde ikamet eden evli ve 1 çocuk babası çiftçi Ramazan Korkut, kızı için yaptığı fedakarlıkla büyük takdir topladı.3 yıl önce evi yanan ve bu sebepten dolayı tüm birikimini evin tadilatı için kullanan Korkut, yaşadıkları yere giden dağ yolunun bozuk olması sebebiyle servis aracı giremediğinden dolayı geçen yıl kızını ana okuluna gönderemedi.

Bu yıl Menteşe ilçe merkezinde yer alan Şehbal Baydur İlkokulu’nda 1.sınıfa başlayan küçük kızın yol sıkıntısı devam etti. Menteşe Belediyesi’ne konuyla ilgili başvurarak talep oluşturan baba, Orman yolu olduğu için yapılamadığı cevabını aldı. Ardından 1 kepçe ve 4 kamyon kiraladı. Belediye de bir kamyon, orman ise bir greyder desteği verdi. 6 gün devam eden çalışmalar sonucunda baba kızı için yolu düzelttirip çakıl döktürdü.

Ramazan Korkut, yolu veresiye yaptırdığını belirterek, 20.000 TL borçlandığını aktardı. Maddi durumunun zaten iyi olmadığını anlatan baba, bu borcu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünmeye başladığını anlattı.