12 Aralık 2022 19:10 Güncelleme : 12 Aralık 2022 19:10

Ciltteki kırışıklara bariyer oluyor! Buzdolabında bekletip yüzünüze sürün, kırışıkları azaltın

Ciltteki kırışıklara bariyer oluyor! Buzdolabında bekletip yüzünüze sürün, kırışıkları azaltın

Cilt kırışıklıklarını gidermek için pek çok insan çeşitli yöntem arayışına giriyor. Özellikle Koreli kadınların sık sık uyguladığı bu yöntemle birlikte hem renk eşitsizliği gidecek hem de kırışıklıklarınız azalacak. Peki, bu yöntem nedir?

Pirinç suyunun cilde birçok faydası olduğu söylenirken, özellikle Koreli kadınların bir numaralı güzellik sırları arasında yer alıyor. Peki, pirinç suyu kırışıklıklara iyi gelir mi? Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Pirinç suyunun faydaları

Pirinç suyu uzun yıllardır Uzak Doğu’nun kullandığı güzellik sırları arasında yer alıyor. Son dönemlerde oldukça popülerleşen pirinç suyu, özellikle renk eşitsizliklerine ve cildi sıkılaştırıcı özelliği ile biliniyor. Pirinci kaynatarak veya soğuk suda beklettikten sonra elde edilen pirinç suyunun içinde bol miktarda mineral bulunuyor. B ve E vitaminlerinin yanı sıra 8 farklı esansiyel aminoasit de bulunmaktadır.

Pirinç suyu gözenekleri ve cildi sıkılaştırırken aynı zamanda da nemlendirme ve yumuşatma özelliği de bulunuyor. Cilt üzerinde bulunan lekeleri yok ederken, renk eşitsizliğini de ortadan kaldırıyor. Kırışıklıklara da oldukça iyi gelen pirinç suyu, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırırken, o belirtileri de geciktiriyor. Bunun yanı sıra cilt beyazlatma özelliği de bulunmaktadır.

Pirinç suyunun faydaları

Pirinç suyu ve pirinç unu maskesi

Pirinç suyunu kaynatarak ya da soğuk suda beklettikten sonra elde ettiğiniz suyu sabah ve akşamları bir pamuğa dökün ve yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. 1-2 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Pirinç suyunu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Pirinç unu maskesi için; 1 çay bardağı süt ve 1 çay bardağı pirinç gereklidir. Pirinçleri öğütüp toz haline getirdikten sonra süt ile karıştırın. Pürüzsüz bir kıvam alana karıştırın ve daha sonra temiz cildinize ve boyun bölgesine uygulayın. Bu maskeyi yarım saat kadar bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Pirinç unu maskesini haftada bir defa uygularken, pirinç suyunu sabah akşam uygulayabilirsiniz. Elde ettiğiniz pirinç suyunu buzdolabında beklettikten sonra sabah akşam yüzünüze pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. 

Etiketler

Yaşam   Kadın  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat