ABD’nin Arizona eyaleti sınırlarında yer alan Phoenix’de meydana gelen olay tüm Dünya’da büyük yankı uyandırdı. 22 yaşında olduğu öğrenilen bir annenin, 3 çocuğunu boğarak öldürmesi, bölge halkına büyük korku yaşatırken, cinayet sebebinin ise cinnet olduğu düşünülüyor.

Amerika acil yardım hattı olan 911’e yapılan bir ihbarı değerlendiren ekipler, bölgenin yerel saatine göre 19.45’te ihbar bölgesine gittiler. İçeri girdiklerinde korkunç manzarayla karşı karşıya kalan ekipler 3 çocuğun hareketsiz bir şekilde yerde yattığını gördü.

Çocuklara hemen ilk yardım müdahalesine bulunarak hayata döndürmeye çalışan ekipler, bu müdahalelerinde başarılı olamadılar. Cinayetten dolayı tutuklanan 22 yaşındaki anne, cinayetleri işlediğini itiraf etti.

İddiaya göre maddi zorluklarla pençeleşen kadının, nasıl para kazanabileceği konusunda bir bilgisi olmadığı, bir iş veya herhangi bir şeye sahip olmadığını, çocuklarını bunalım sonucu kendisinin öldürdüğünü belirten ekipler, yerel basının iddiasına göre 911’e yapılan çağrının kim olduğu henüz tespit edilemedi.