Türk televizyon dizilerinden alışık olduğumuz zengin kız fakir çocuk hikayesinden farklı bir konsept ile karşımıza çıkacak olan Yeni Hayat dizisi Kanal D’nin yeni iddiaları yapımlarından olacak gibi duruyor.

 Alışılmışın dışına çıkan bu yapım bugün ilk bölüyle izleyicilere merhaba diyecek, dizinin senaryosu Elif Usman tarafından kaleme alınıyor, yapımcılığını ise Karga Seven Pictures üsleniyor, yönetmen koltuğunu ise Başak Soysal ve Cem Özduru paylaşıyor.

Ayrıca dizinin oyuncuları adeta bir yıldız geçidi başrolü Adem Şahin rolünde Serkan Çayoğlu ve Yasemin Karatan rolünde Melisa Aslı Pamuk paylaşıyor. Bununla da kalmıyor zengin iş adamı rolünde Tayanç Ayaydın bulunurken bir diğer önemli rolde ise yıldız isim ve özellikle genç takipçilere sahip Nil Peri’de yeni dizinin oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Yeni Hayat Dizisinin Konusu Nedir?

Bir zengin iş adamının karısının korumasını üstlenen eski özel kuvvetler mensubu özel güvenlik görevlisinin başından geçen hikayeye odaklanan yapım konusu itibari ile İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin bodyguard dizisine internette benzetildi. Bodyguard ülkemizde Netflix aracılığı ile izlenmiş ve sevilmişti. Fakat biz bu iki dizinin bir birinden çok farklı konuları işleyeceğini düşünüyoruz. Dizi bizce aksiyondan daha çok zengin kadın ve koruması arasında geçecek aşka odaklanacak. Evet! Gene aşk dizisi…

Konu ise şöyle özetleniyor, Özel Kuvvetler’den ayrılmış Yüzbaşı Adem, karısı Nevin ve küçük kızları Ece’yle beraber mutlu bir hayat sürmektedir. Tek problem Adem’in uzun süredir işsiz olmasıdır. Yakın arkadaşı Bekir’in bulduğu iş ile aileye yeni bir hayatın kapıları aralanır. Adem’in tek yapması gereken, zengin ve saygın bir iş adamı olan Timur’un genç karısı Yasemin’i korumaktır. Adem’in iş teklifini kabul etmesiyle, o ve ailesi, yabancısı oldukları, bambaşka bir dünyanın içine adım atarlar.

Hangi Kanalda Saat Kaçta?

Yeni hayat dizisi bir Kanal D dizisi, akşam saatlerinde ana haber bülteninden sonra izleyicisi ile buluşacak yeni yapım saat 20:00- 22:30 arasında 150 dakika olmak üzere yayınlanacak.

Fragman