Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kürt Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan ziyaretinden dönerken gazetecilerin sorusunu yanıtladı ve Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Kürtlerle ilgili bir sorunumuz olmadığını, sorunumuzun terör örgütleriyle olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kürt Açıklaması!
10.10.2019 - 09:40
119
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç kimseyi istemediği yere zorlayarak göndermeyeceklerini, göndermediklerini belirterek, Kürtlerle herhangi bir sorunumuz olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, demografik yapının PYD / YPG tarafından değiştirildiğini ve savaş suçu işlediğini, bunun Uluslararası Af Örgütü ve İnsan Hakları Gözetleme Komitesi raporunda da sabit şekilde bulunduğunu aktardı.

Erdoğan, harekat öncesinde yaptığı değerlendirmede, Sınırlarda tehdit altında olduğumuzu, sınır bölgelerinde yaşayan halkı huzura, refaha ve güvene kavuşturmanın Türkiye’nin görevi olduğunu,  tüm adımların bunun için olduğunu belirtti.

Operasyona yönelik çok sayıda dezenformasyon yapıldığını da anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin demorafik yapıyı değiştireceğiyle ilgili iddiaların ortaya atılarak kaos çıkartılmak istendiğini de ifade ederek, Türkiye’nin hiçbir gizli ajandası ve hesabı olmadığını vurguladı.

 

ETİKETLER: