14 Ekim 2023 10:35 Güncelleme : 16 Ekim 2023 18:37

Cumhurbaşkanı'ndan Üstün Başarılı Akademisyenlere Ödül

Cumhurbaşkanı'ndan Üstün Başarılı Akademisyenlere Ödül

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni"ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akademik yıl açılışında bazı başarılı akademisyenlere ödül verdi.

Bireysel Ödüller’de Yükseköğretim Kurulu tarafından hoca ile öğrencisinin ilişkisine dikkat çekmek ve bu konuya önem verildiği göstermek amacıyla doktora öğrenci ile danışman hocası birlikte ödüllendirildi.

Bireysel Ödüller kapsamında “Yılın Doktora Tezi Ödülleri”ne Güzel Sanatlar ve Mimarlık kategorisinde layık görülen araştırma görevlisi Hüseyin Cem Esen ve tez danışmanları Prof. Dr. Sevilay Çınar ve Prof. Dr. Okan Murat Öztürk, Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde Dr. Hülya Kınık ve tez danışmanı Doç. Dr. Özgür Tüfekçi, Özel Ödül ise İlme ve Talebeye Hizmet kategorisinde Prof. Dr. Salih Tuğ’a verildi.

Mühendislik Bilimleri'nde Kayseri Öne Çıktı

Fen ve Mühendislik Bilimleri kategorisinde Dr. Kemal Koca ve tez danışmanı Prof. Dr. Mustafa Serdar Genç, Sağlık ve Spor Bilimleri kategorisinde Cansel Vatansever ve tez danışmanı Prof. Dr. Füsun Can ödül aldı.

Mühendislik Bilimleri'nde Kayseri Öne Çıktı

Kurumsal Ödüller kapsamında Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri Çalışmaları Ödülü ile Toplumsal Sorumluluk Ödülü İstanbul Teknik Üniversitesine, Uluslararası İş Birliği Ödülü Gazi Üniversitesine, Üniversite-İş Dünyası İş Birliği Ödülü Sabancı Üniversitesine, Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü Uşak Üniversitesine layık görüldü.

Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri Çalışmaları Ödülünü İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata, Toplumsal Sorumluluk Ödülünü İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Ali Tüfekçi, Uluslararası İş Birliği Ödülünü Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve proje yürütücüleri Prof. Dr. Erden Banoğlu ile Prof. Dr. Burcu Çalışkan, Üniversite-İş Dünyası İş Birliği Ödülünü Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici ve proje yürütücüsü Doç. Dr. Adnan Kefal, Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülünü Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Yaşar Gök aldı.

Özel Alan Ödülü kapsamında Milli Yenilik kategorisinde Dr. Özkan Doğanay ödüllendirildi. Doğanay ödülünü Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile birlikte aldı.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış