Cüneyt Özdemir İsyan Etti!

Gazeteci ve Youtuber Cüneyt Özdemir, terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddia edilen çocuklarının geri dönmesi için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi düzenleyen ailelerin bu eylemini görmezden gelen sol gruplara oldukça büyük tepki gösterdi.

Terör örgütü PKK tarafından çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden 11 aile, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binasının önüne gelerek oturma eylemi düzenledi ve bu eyleme 4-5 gündür devam ediliyor. Acılı aileler, Türkiye’nin gündem konusu haline gelirken, ünlü Youtuber ve gazeteci Cüneyt Özdemir, sol çevrelerin oldukça iki yüzlü olduğunu iddia etti.

Korkmaz Karaca Destek Verdi

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Korkmaz Karaca, Özdemir’in yayınlanmış olduğu söz konusu videoyu kendi sayfasından alkışlayarak paylaştı.

PKK tarafından üstlenilen eylemlere dahi ses çıkarmayan kesimleri hedef aldığını dile getiren Özdemir, Twitter hesabı üzerinden videolu bir açıklama yaptı.

HDP’ye kayyum atanmasının haksızlıklarının haber yapıldığını ve tepkilerin odağı olduğunu, burada da anneler ve babaların evlatlarının dağa kaçırılmasını istemiyorlar, geri getirin diyorlar dediğini; bundan dolayı HDP’nin sorumlu tutulduğunu, bunu herkesin söylemesi gerektiğini, görmezden gelmenin saçmalık olduğunu anlattı.

Sol gruplar için yalnızca AK Parti’yi, yalnızca MHP’yi eleştir gibi bir durum olmaması gerektiğini, böyle olayların her zaman görmezden gelindiğini söyledi. Bu tür durumlara ne ad verileceğini soran Özdemir, “biz enteliz, danteliz” diye bir şey olmadığını, partilerin takım tutar gibi tutulması gerektiğini anlattı.