Dar Gelirli Ailelere Yeni Yardım Başlıyor! Pandemi Desteğinden Sonra Başvuranlar Buradan Alabilir

14 Mayıs 2022 12:41 Güncelleme : 14 Mayıs 2022 12:41

Geçtiğimiz yıllarda verilen pandemi desteğinden sonra dar gelirli ailelere yeniden müjde verildi. Ekonomik krizin etkilediği dar gelirli ailelere desteğin geleceği açıklandı. Pandemiden sonra yeni bir destek paketi dar gelirli aileleri sevindirdi. Özellikle çocuklu ve dar gelirli aileleri sevindiren bu açıklamadan sonra ücretlerin ne kadar olacağı da merak edilenler arasında oldu.

Dar Gelirli Ailelere Yeni Yardım Başlıyor! Pandemi Desteğinden Sonra Başvuranlar Buradan Alabilir


Geçen senelerde pandemi desteğini alan aileler, bu sefer de başvuru ile yeniden ek bir destek alabilecekler. Ekonomik krizden çok fazla etkilenen aileler, bu destek paketine başvuru yapmaları için hızlı olmaları gerekir. Bu yardım açıklamasından sonra başvuruların nasıl olacağı da merak konusu oldu. Başvuru yapacak olan aileler ödemelerini PTT üzerinden alabilecekler.

Başvuralar Nereye Yapılacak?


Dar gelirli ailelere yeniden yardım başlıyor. Peki, bu yardım için başvurular nereye yapılacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelere sevindirici haberi verdi. Aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açıklanan bu yardım paketine başvurmak için gerekli talimatları yerine getirmeniz önemlidir. Başvuru sonucunda ödemeler PTT üzerinden yapılacak.
Ekonomik krizden etkilenen dar gelirli ailelerin içine su serpen bu açıklamanın ardından ailelerin başvuru yapması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine müracaat etmesi gerekir. Ailelerin yaptıkları bu başvurudan sonra ödemeler PTT aracılığıyla yapılacaktır. 

Başvuralar Nereye Yapılacak?

Destek Ücreti Ne Kadar?


Pandemi desteğinden sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yapacağı bu yardım paketi, krizden etkilenen ailelere ek bir katkı sağlayacak ve bir nebze de olsa aile ekonomisine yardım edecektir. Açıklamanın ardından başvurularınız için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir.
Peki, bu yardım desteğinin ücreti ne kadar? Dar gelirli ailelerin oldukça fazla etkilendiği bu krizde başvurunuzun ardından sizlere 900 liralık bir yardım yapılacak. Özellikle çocuklu ailelerin etkilendiği bu dönemde PTT’den ödemelerinizi alabilirsiniz. Pandemi desteğinden sonra yapılacak olan bu yardım açıklamasına göre; ilk çocuğunuz için 300 lira, ikinci çocuğunuz için 400 lira ve üçüncü çocuğunuz için 600 liralık bir ödeme gerçekleşecek.

Destek Ücreti Ne Kadar?

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat