Polonya’da 19 yaşında olan bir genç, bilgisayar oyunu sebebiyle tartışmaya girdiği yaşı 9 olan kardeşini bıçaklayarak korkunç şekilde öldürdü. İkili arasında meydana gelen tartışma sonucunda, 19 yaşında olan büyük kardeş, 9 yaşındaki küçük kardeşini onlarca bıçak darbesiyle öldürdü. Kanlar içerisinde kalan 9 yaşındaki çocuk, yoğun kan kaybından dolayı hayata gözlerini yumarken, ağabeyi ise cezaevine gönderildi.

Sebep: Oyun Konsolu

Polonya sınırlarında yer alan Turek kasabası üzerinde büyükannelerinin gözetiminde olan iki kardeş arasında dehşete düşüren bir olay yaşandı. Olayın sebebinin ise oyun konsolu olduğu ortaya çıktı. Bilgisayar oyunu oynamakta olan küçük çocuk, oyun konsolunu abisine vermek istemedi ve bu sebepten dolayı tartışmaya başladılar.

Kardeşini Öldürdükten Sonra Soğukkanlılıkla İzledi

Konsolu vereceksin, vermeyeceğim sebebinden dolayı iki kardeş arasında tartışma meydana gelirken, Maciej J. mutfaktan bir bıçak alarak kardeşine onlarca bıçak darbesi vurdu. O esnada evde olan büyükannenin attığı çığlıklar üzerine eve giren komşular gördükleri manzara karşısında büyük şok yaşadılar. 9 yaşındaki çocuğun kanlar içerisinde olduğunu gören komşular hemen sağlık ekiplerine haber verirken, ilk müdahaleyi de yine evde yaptı. Tüm bu olaylar yaşanırken kardeşini bıçaklayan 19 yaşındaki gencin tepkisiz bir şekilde oturması büyük tepki topladı.

Tutuklandı

Küçük çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunmayı başaramadı. Katil zanlısı olan 19 yaşındaki öz ağabeyi ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan sorgulama esnasında suçunu reddeden ağabey, polis ekiplerinin ifade taleplerine olumsuz yanıt verdi ve susma hakkını kullandığını açıkladı.

Yapılan sağlık muayenesi esnasında herhangi bir şekilde alkol ya da uyuşturucu madde etkisinde olmadığı araştırılan zanlı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Büyük Yankı Uyandırdı

Söz konusu olay Dünya basınında büyük yankı uyandırırken, yaklaşık olarak 23 farklı ülkenin manşetinde boy gösterdi. Öz ağabeyin kardeşini bıçakladıktan sonra sergilediği soğukkanlı ve umursamaz halleri ise, ciddi bir ruh hastalığı olabileceği şüphesi uyandırdı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran olay, yine 18 ülkede gündeme girdi.