MHP Lideri Bahçeli’nin sağlık durumu son birkaç gündür oldukça farklı iddialar ve asılsız haberler ortaya atılmasına sebebiyet verdi. Birkaç gün önce üst solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle bir rahatsızlık geçiren ve hastanede kısa süren tedavi gördükten sonra taburcu edilerek evinde istirahate çekilen Bahçeli’nin rahatsızlığı devam etti. Bu sebepten dolayı TBMM’nin açılış programına katılamadı.

Bahçeli bunun sonrasında tekrardan hastaneye kaldırıldı ve siyaset arenasında sağlık durumuyla gündem oldu. 2.kez hastaneye kaldırılmasıyla birlikte sağlık durumunun kötü olduğuna, hatta ölümcül hastalığı bulunduğuna dair onlarca asılsız haber ortaya atıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ortaya atılan bu iddialar ve yalan haberlere büyük tepki göstererek Bahçeli’nin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirtti.

Yeni Açıklama

Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili son açıklamayı ise AK Parti’nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar yaptı.

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Tayyar, hastane ile irtibata geçip doktorlarla görüştüğünü anlatarak, Bahçeli’nin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu öğrendiğini; doktorların ifadesine göre 1 hafta içerisinde Bahçeli’nin siyaset arenasına tekrardan dönebileceği bilgisine ulaştığını iletti.

Ardından geçmiş olsun dileklerini de ekledi.