20 Eylül 2022 00:30 Güncelleme : 20 Eylül 2022 00:30

Devlet Su İşleri 1235 personel alacağını duyurdu! Başvuru tarihi belli oldu mu?

Devlet Su İşleri 1235 personel alacağını duyurdu! Başvuru tarihi belli oldu mu?

Son yıllarda devlet kademeleri tarafından işe alım süreçleri hızlandırılmış ve devlet kurumları için binlerce kişilik kontenjan açılmıştı. Bu noktada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından açıklanan Devlet Su İşleri işe alım kontenjanı, milyonlarca işsiz vatandaş için adeta can suyu oldu. Peki, Devlet Su İşleri kapsamında kaç kişi işe alınacak ve kontenjanlar ne zaman doldurulacak?

Koronavirüs nedeniyle işten çıkarma sorunlarının baş göstermesiyle devlet kademelerinde işe alım konusunda yeni adımlar atılmaya başlanmıştı. Bu noktada birçok devlet kurumundan işe alıma dair açıklamalar yapılırken en önemli bilgilendirmelerden biri de Devlet Su İşleri kapsamında geldi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kuruma 1235 personel alınacağı belirtilirken işe girecek kişilerin özel haklara sahip olacakları da açıklandı. İşte, Devlet Su İşleri için yapılan son atama ve geriye kalan kontenjanlara dair merak edilen tüm detaylar.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay devlet kademelerine alım hakkında açıklamalarda bulundu!

Şimdilerde koronavirüs pandemisinden beri işsiz kalan kişiler için kadro atamalarına başlayan birçok devlet kademesinden önemli açıklamalar gelmeye devam ediyordu. Bu noktada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan paylaşımda 5 bin 64 kişinin devlet kurumlarında işe gireceği açıklandı. Bu noktada tarım için 1.800 kişilik kadro açıklanırken DSİ personel kadrosunun da genişletildiği ifade edildi.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış