Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi olan kişilere yapılan yardımlarını arttırdı. Gerekli şartları sağlayan tüm herkese elektrik tüketim desteği, hastalıklar için sosyal yardım, yaşlılık aylığı ve çoklu doğum yardımı gibi yardımlar sağlanıyor.

İhtiyaç sahibi olan tüm ailelere, sosyal yardımlar verilmeye devam ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan koşulları karşılayan tüm vatandaşlar, sosyal yardımlardan karşılıksız yararlanabiliyor.

Tüberküloz Ve SSPE Hastaları İçin Maddi Yardım

Kronik hastalıklara sahip olan vatandaşlar yardıma muhtaç olarak sayılmaktadır. SSPE ve tüberküloz hastalığından dolayı mali kayıp yaşamakta olan tüm vatandaşlara maddi yardım desteği yapılıyor. Bu yardımdan faydalanmak isteyen kişilerden herhangi bir evrak kesinlikle talep edilmemektedir. Bu hastalıkları barındırmakta olan vatandaşlara her ay düzenli olarak 1460 lira maddi yardım yapılmaktadır.

Kimler 1460 TL Maddi Yardım Alabilirler?

1460 TL maddi yardım belirli kişilere yapılmaktadır. Herkes bu yardımdan faydalanamayacaktır. Korona virüs kapsamında ortaya çıkartılan sosyal destekler ile kronik hastalara aylık 1460 TL ödenecek. 1460 TL yardım her ay düzenli olarak ödenecektir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar bu yardım düzenlemesinden faydalanabilecektir. Kısacası devletin vereceği 1460 TL, kronik hastalıktan etkilenen kişilere yatırılacaktır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Korona virüs kapsamına devlet, herkese maddi yardımlarda bulunmaya başladı. Bu süre zarfında belirli kişilere de aylık maaş bağlandı. Üstelik bu maaş geri ödemesiz olarak kişilerin hesaplarına yatırılacaktır. Kronik hastaların hesaplarına aylık 1460 TL yatırılacaktır. Maddi yardım başvurusu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yapılmaktadır. Heyet tarafından onay verilen ve Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan tüm herkese 1.460,61 TL ödeme yapılacak.

Her Ay Düzenli Olarak Ödenecek

Kronik rahatsızlık barındıran kişiler, yardıma muhtaç olarak sistemde gözükmektedir. Hastalığını kanıtlı bir şekilde başvuru yapan kişilere, her ay düzenli olarak ödemeler yapılacak. Tüberküloz ve SSPE hastalığı barındıran kronik hastalara 1460 TL maaş bağlanmış olacaktır.