Öncelikle herkesin yanlış bildiği diyet kavramını açıklayalım. Diyet kelimesi sadece kilo verme adı altında olan bir terim değildir. Diyet aslında sağlıklı ve düzenli bir yemek yeme stilidir.

 

 

Diyet yapmak sizin şişkinliğinizi atıp, aynaya baktığınızda daha mutlu hissedebileceğiniz bir uygulamadır. Genellikle kilo vermek amacıyla yapılan diyetlerde, yanlış bir algı vardır. Her şeyden ye azar azar ye cümlesidir. Yememeniz gereken şeyleri sizlerde biliyorsunuz aslında. Basit şeker ve unlu yağlı şeyler yememek, diyet başlangıcınız için ideal olacaktır.

Küçük detaylar başarıya götürür

Bazı alışkanlıklarınızı da değiştirmeniz gerekiyor. Mesela sürekli çay tüketimi. İçebilirsiniz tabi ki ama listenize ekleyeceğiniz şeylerden birinin de yeşil çay olması gerekir. Veya kahvenizi sadece içmek,yemeklerinizde tuz oranını abartmamak gibi ufak değişikliklerde sizin görünümünüz ve sağlığınız için etkili olacaktır. Bu küçük gözüken şeylerin, aslında uzun vade de etkisini göreceksiniz.

Dengeli beslenme

 

Gerekli protein, karbonhidrat, sağlıklı yağ, lif, vitamin ve mineral alımlarınıza vücudun ihtiyacı olduğu kadar almaya dikkat edin. Ve öğünlerinizde sebze eksik etmeyin, bol su tüketmeyi de unutmayın. Bu sağlıklı beslenmeyi sadece kilo vermek için yapayın. Bunu yaşam stili haline getirirseniz, her zaman formda kalıp, sağlığınıza önem vermiş olursunuz. Bir takım egzersiz ve kardiovasküler egzersizler yaparsanız kilo vermek isteyenler için daha kolay olacaktır. Eklem sağlığınız ve vücutta ki zehirli toksinleri, gereksiz ödemi atmak için etkili bir durum.

 

Hedeflerinize gitmek için tek bir gün bile beklemeyin, pazartesi başlarım demeyin, şimdi başlayın ve kafanızdaki görüntüye ulaşmak için çaba sarfedin. Çaba göstermezseniz bir sonuç aalamazsınız.