12 Şubat 2022 09:00 Güncelleme : 12 Şubat 2022 07:41

Doğalgaz Faturanız 200 Lira Üstü Geliyorsa Bunları Uygulayabilirsiniz! Duyuru Yapıldı, Acele Edin!

Doğalgaz Faturanız 200 Lira Üstü Geliyorsa Bunları Uygulayabilirsiniz! Duyuru Yapıldı, Acele Edin!

Son zamlardan sonra fatura fiyatları iyice yükseldi. Zamlı doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için, uygun ödeme koşulları getirildi. İşte detaylar...

Doğalgaz faturanız 200 TL’den fazla ise bu fırsatı kaçırmamalısınız. Faturalarını ödemekte zorlanacak olanlar için kolaylık getiriliyor. Ziraat Bankası’nın da yapmış olduğu açıklamaya göre fatura ödemelerinde taksitlendirme yapılacak. Böylece tüketiciler, faturayı tek seferde ödeme yükünden kurtularak, taksitli bir şekilde fatura ödemesi yapabilecekler. Kampanya bitiş tarihi olarak 31 Mayıs belirlendi. Peki bu kampanyanın gerektirdiği koşullar neler? İşte kampanyaya katılım detayları haberimizin devamında yer alıyor.

Doğalgaz Faturasında Taksitli Ödeme Dönemi

Ziraat Bankası aracılığıyla, doğalgaz fatura ödemelerinde yeni dönem başladı. Bankkart sahipleri kredi kartları ile İGDAŞ’a giderek, faturalarını tek çekimde 3 taksitle ödeyebilecekler. Böylece vatandaşın sırtına binmiş olan fatura yükü bir miktar da olsa hafiflemiş olacak.

Kampanya 1 Ekim 2021 tarihinde başladı ve Mayıs ayının son gününe kadar devam edecek. Bu zaman aralığında kampanyaya katılmanız mümkün. Kampanyaya katılım sağlayabilmeniz için Bankart Mobil’i kullanabilirsiniz ya da bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca SMS ile kampanyaya katılım da mevcut. Bankkart sahibi kişiler “IGDAS” yazarak 4757’ye kısa mesaj atabilirler. Ancak kampanyaya mesaj ile katılabilmek için bankada kayıtlı olan numara ile SMS atılması gerekmektedir.

Kampanyaya katılımı onaylanan kişiler, İGDAŞ’a giderek veya web sitesini ziyaret ederek 3 taksit yaptırdıkları faturalarını ödeyebilecekler.

Doğalgaz Faturasında Taksitli Ödeme Dönemi

Kampanyaya Katılım Şartları

İlk olarak kampanyaya katılım sağlayabilmeniz için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmekte. Eğer Ziraat Bankası müşterisi iseniz ve Bankkart’a sahipseniz kampanyaya katılabilirsiniz. İkinci olarak doğalgaz faturanızın 200 TL ve üzerinde olması gerekiyor. Daha sonra kampanyaya katılmak için SMS, mobil uygulama ve web sayfası üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bu aşamaları geçtikten sonra İGDAŞ’ın web sitesi üzerinden ya da şubelerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kampanyaya başvuru yapmanız için son tarih ise 31 Mayıs. Faturalarınızı taksitli bir şekilde ödemek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Ayrıntılı bilgi için Ziraat Bankası’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış