19 Eylül 2022 22:02 Güncelleme : 19 Eylül 2022 22:02

Dolar Çarşamba günü bu rakamı görecek! Uzmanlar uyardı doların çıkacağı rakam açıklandı!

Dolar Çarşamba günü bu rakamı görecek! Uzmanlar uyardı doların çıkacağı rakam açıklandı!

Türk Lirası karşısında yıllardır değer kazanmaya devam eden dolar için analistler korkutan bir haber paylaştılar. Ünlü ekonomistlerin yaptıkları son çalışmalara göre FED bazında alınacak yeni kararlarla dolar dünya genelinde tırmanışa geçerken 21 Eylül Çarşamba günü, Türk Lirası karşısında da değer kazanacak. İşte, ünlü ekonomistler tarafından açıklanan son analiz çalışmalarının merak edilen tüm detayları.

Son yıllarda amansız yükselişini sürdürerek hayat pahalılığına neden olan dolar, şimdilerde TL karşısında 18 liranın da üzerine çıkmıştı. Bu noktada endişeli bekleyişlerini de sürdüren vatandaşlar, uzmanlardan dolar kuru adına gelecek son açıklamaları da merak etmeye başlamışlardı. Şimdilerde Amerikan Merkez Bankası (FED) kaynaklı yaşanan son gelişmelerin ışığında dolar kurunun Çarşamba günü kaç liraya çıkacağı açıklandı. İşte, birçok ekonomistin ortak akıl olarak açıkladıkları 21 Eylül Çarşamba gününün dolar analizine dair merak edilen tüm detaylar.

FED tarafından alınacak karar doların kaderini baştan yazacak!

Piyasa adına verdiği kararlarla doların dünya genelindeki çizgisini belirlemeye devam eden Amerikan Merkez Bankası (FED), şimdilerde global ekonomileri derinden sarsacak bir karara imza atmaya hazırlanıyor. FED tarafından 20 – 21 Eylül tarihlerinde tüm dünya ile paylaşılacağı belirtilen açıklamalarda ülkemizdeki TL – Dolar yapısı da yeniden şekillenmiş olacak.
Analistlerin yaptıkları çalışmaların ardından ortaya çıkan sonuçlarda FED tarafından en geç 21 Eylül Çarşamba günü 75 baz puanlık bir faiz arttırımı kararı gelmesi bekleniyor. Bu durum, doların tüm dünyada tırmanışa geçmesine de neden olacak. Peki, Çarşamba gününden itibaren ülkemizde doların hareketi nasıl olacak?

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış