ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarında ilk faz anlaşması olumlu bir şekilde tamamlanmış olsa da, konuyla ilgili detaylar ve iki taraftan da gelen açıklamalar Dünya ekonomi gündeminin bir numaralı odak noktası olarak dikkat çekiyor.

16 Aralık Pazartesi (dün) işlem gününde Dolar, en düşük 5,8018 seviyesinde, en yüksek ise 5,8569 seviyesinde kendini göstermişti. Ardından ise 5.85 – 5.86 TL aralığında ilerledi.

Dolar gibi yine Euro’da aynı şekilde yükseliş trendinde. Dün Euro en düşük 6.4603 TL – en yüksek 6.5311 seviyesini gördü. Bunun sonrasında ise 6.52 – 6.53 TL aralığında seyrini devam ettirdi. Peki Dolar kuru bugün ne kadar? 17 Aralık güncel döviz fiyatları ne durumda? İşte detaylar…

Dolar Bugün Ne Kadar?

Henüz resmi olarak imza atılmamış olsa da, ABD ile Çin arasında gerçekleşen ticaret savaşının 1. faz anlaşmasına kadar uzanması piyasalara nefes aldırmıştı. Fakat son birkaç gündür bazı önemli detaylara yönelik oldukça gel gitli belirsizlikler yaşanması sebebiyle Döviz fiyatları dengesiz yükselip, düşüş gösteriyor.

Dolar / TL – Günü yükselişle açmasının sonrasında 5,85 TL seviyesinde işlem görüyor.

Euro / TL – Güne yükselişle başlamasının ardından 6,52 TL seviyesinde işlem görüyor.

Ekonomistler, gün içinde yurt içinde konut satışları; yurt dışında ise özellikle ABD’de sanayi üretiminin odak noktası olacağını, İngiltere’de işsizliğin ve € bölgesi içinde “dış ticaret konusunda denge oluşturulması” konusunda yapılan çalışmaların takip edileceğinin altını çizerek; teknik bakımdan Dolar için 5.87 TL seviyesinin direnç, 5.81 TL’nin ise destek konumda olduğunun altını çizdi.