Bir çok kadın karnında biriken ödemlerden yani göbekli olmaktan şikayetçi özellikle kış ayının sevilen bir kombini olacağı düşünülen karın dekolteli hoodieleri giymek için sabırsızlanan kadınlar düz ve şekilli bir karına nasıl sahip olabileceğini araştırıyor.

 

Bu yazımızda karnınız da ki yağlardan kurtulmayı kolaylaştıracak 2 temel hareketten bahsedeceğiz, bu hareketleri düzgün uyguladığınızda sadece karın değil vücudunuzun tamanın da oluşan görüntüyü kısa zamanda gözlemleyeceksiniz.

 

  1. Plank

Plank hareketi ilk başlarda sizleri biraz zorlasa da karın kaslarını son derece aktive eden ve bu bölgelerdeki diğer yardımcı kas gruplarını da aktive eden en etkili karın hareketlerinin başında gelir. Üstelik herhangi bir ekipman gerekmeden sadece sadece vücut ağılığınız ile yapabileceğiniz plank hareketi için basit bir spor matı yeterli olacaktır.

Spor kıyafetlerinizi giydikten sonra odanıza serdiğiniz matın üzerine yüz üstü şınav  pozisyonunda yatarak dirsek ve ayak parmaklarınız yere değecek şekilde bacaklarınızı ise dirsek genişliğinde açarak alacağınız pozisyon ile pozisyon esnasında karın kaslarınıza odaklanarak ve hissederek hareketi yapabilirsiniz.

  1. Squat

Biliyoruz Squatı çok duydunuz. Squat hareketi yapılış gereği bir çok kas gurubu aktive eden yapıldığında vücuttaki kaslara en çok stres yükleyen birkaç temel egzersizden bir tanesidir. Squat esnasında karın kaslarınızda önemli ölçüde devreye girer fakat asıl mesele squat yaptığınızda yaktığınız kaloriler olacaktır. Yapısı gereği bir çok kası aktivite eden bu hareket sizin daha fazla kalori yakmanıza ve vücudunuzu şekle sokarken fazla olan yağlarınızı özellikle göbek bölgenizden atmanıza yardımcı olacaktır.

Squat hareketini yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken nokta ayaklarınızı omuz genişliğinizde dışarı bakacak yönlü açmanız. Aşağı eğilirken sırtınızı bükmeden düz bir şekilde merkez noktası olarak bacaklarınızı almanız hareketi doğru yapmanızı sağlayacaktır. Ayriyeten bu hareketi yaparken eğer mümkünse topukları daha uzun olan bir ayakkabı giyilmesi tavsiye edilir.