Milli sporcularımız normal hayatlarında da mesleklerine devam ettikleri gibi Kickboks hayatlarında da ileriye yönelik gidiyorlar. Yaşantılarında ki meslekleri bu sporu yapamamalarına engel olmuyor. Antalya’da düzenlenen ve çok sayıda katılımcısı olan sporcular arasından 3 tane altın madalyayı alıp, bizleri gururlandırmaya devam etmişlerdir.

Kick light 60 kilo sikletinde 1. olan Gülşah Kıyak, aynı zamanda Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesinde de beden eğitimi öğretmenliği yapıyor. Full contact 52 kilo sikletinde 1’inci olan Emine Arslan ise Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezinde görev yapıyor. Kick light 50 kiloda çarpışan Duygu Turan’da Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemşirelik hayatını devam ettiriyor.

Sakatlanmak engel değil

Günlük yaşantılarında kendi mesleklerine devam ederken bir yandan da spor hayatlarında başarılar getirmeye devam ediyorlar. Geçen yıl yapılan turnuvaya kırık koluyla katılan Gülşah Kıyak Avrupa 2.’liğine sahip oldu. Bu yıl yapılan turnuvalarda yine bir talihsizlik yaşadı. Şampiyonada çıktığı ilk maçta elini sakatlaması sonucunda vazgeçmeyip, hedefine emin adımlarla yaklaşıp karşısına çıkan rakiplerini tek tek eleyerek şampiyonluğu hanesine yazdırdı.

 

 

Tekstilci şampiyonun serüveni

Babasının olmaması ve 11 yaşında annesinin terk etmesi sonucu vazgeçmeden hayatını düzene sokmaya çalışan Emine Arslan, küçük yaşlarda tekstil üzerine iş hayatına başladı. Kickboks dalında sporcu kişiliğini oluşturduktan sonra sürekli başarılara imza atmaya devam etti. Antrenman saatleri uymayınca, daha rahat çalışabileceği için kariyer merkezinde işe başladı. Türkiye şampiyonluğunu aldıktan sonra uluslararası başarılarıyla oldukça dikkat çeken bir sporcu haline geldi.

 

 

Hemşirelikle başladığı hayatına şampiyon olarak devam ediyor

25 yaşındaki Duygu Turan hemşire olarak yaşamında devam ederken, spora karşı büyük bir ilgisi ve sevgisi olduğu için, yoğun hayatında antrenman yapacak aralığı her zaman buluyor. Antrenmanlarını beraber yapan şampiyonlar Antalya’dan getirdiği başarılar için de oldukça mutlu ve gururlular. Yeni hedefleri ise seneye düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek.