Afyonkarahisar’ın Kanlıca Mahallesi’nde yaşadığı söylenilen Dursiye Sağlam; 11 şubat gecesi, gece yarısı 24,00’te işten çıktı. İşten çıkan kadından haber alınamaması üzerine polise ihbarda bulunan yakınları,  1 hafta kadar haber alamayınca, olayı Müge Anlı’ya taşıdı. Ekranların sevilen programında arayışı sürdüren yakınları, iyi bir haber alma umudu ile aramayı bırakmadı. Ancak öğrenilen haberde Dursiye Sağlam’ın (40),  iş arkadaşı Ahmet C. tarafından cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

“Dursiye Hanım İle Abi-Kardeş Gibiyiz”

Dursiye Sağlam’ın katili ortaya çıkmadan önce canlı yayında, telefon bağlantısı sağlanan Ahmet C., yaptığı konuşmada, “Dursiye Hanım benim ablam sayılır. Aramızda abi-kardeş ilişkisinden başka bir şey yok.” şeklinde ifadelerinde bulundu. Canlı yayında katıldığı telefon bağlantısı ile dikkatleri üzerine toplayan Ahmet C., Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri tarafından sorguya alındı. İfadelerinde her şeyi teker teker itiraf eden adam, işlediği cinayeti detayı ile birlikte polis ekiplerine aktardı.

Arbade Çıkınca Bıçaklayarak Öldürüldü

Yakınlarında bulunan herkesin bildiğini söyleyen Ahmet, Dursiye Hanım ile aralarındaki ilişkinin gerçek olduğunu söyledi. Sorguda, “İlişkimizin bitmesini istiyordum. Fakat Dursiye reddetti. İlişkiyi bitirmek istemediğini söyleyince, aramızda arbade çıktı. Ben de Dursiye’yi bıçaklayarak öldürdüm. Cesedi yakarak ortadan kaldırmak istiyordum. Ama beceremedim. Bende cesetten kurtulmanın başka bir yolunu aradım ve cesedi Afyonkarahisar’a 5-6 km uzaklıktaki kasabaya attım.” ifadelerini verdi. İşlediği cinayeti itiraf etmesiyle olayı gün yüzüne çıkardı.

Sülümenli Kasabasında Bulundu

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, aramalara koyuldu. Evli olduğu bilinen ve 2 çocuğa sahip olan Dursiye Hanım’ın cesedi, Afyonkarahisar’a 5-6 km uzaklıktaki Sülümenli kasabasının yakınlarında, yol kenarında bulundu.

Katilin Kardeşi Gözyaşlarını tutamadı

Katil şahısın kız kardeşi canlı yayına bağlanınca gözyaşlarını tutamadı. “Böyle bir şey yaptığına inanamıyorum. Allah aileye sabır versin. İtiraf üzerine kahrolduk.” şeklinde açıklamalar yaptı.