Düzce’de Korkunç Sel Felaketi! 4.000’den Fazla Mahsur…

Düzce’de Korkunç Sel Felaketi! 4.000’den Fazla Mahsur…
18.07.2019 - 17:03
151
A+
A-

Mahsur kalan çok sayıda vatandaştan bazıları ekiplerin yoğun çabasıyla birlikte kurtarıldı. Sel ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama geldi. Yapıla açıklamada, Düzce ili genelinde yapışlar sebebiyle Akçakoca başta olmak üzere Cumayeri ve Gölyaka ilçelerine bağlı köylerin tamamı sel, su baskını ve heyelan gerçekleştiği, yürütülen çalışmalarla birlikte 51 kişinin kurtarıldığı ifade edildi.

Cumayeri ilçesinden geçmekte olan Melen Çayı, sağanağın etkisiyle çalarak tüm ilçeyi etkisi altına aldı. Dokuzdeğirmen köyü ve Yeşiltepe – Çelikdere – Harmankaya – Büyük Melen köylerinin arasında yer alan yolun iki noktasında gelişen heyelanın sonrasında köyle ulaşım sağlanan yolların tamamı kapandı ve erişim engellendi.

Evler Suya Gömüldü

Yağışın devam ettiği bölgede bir rafting tesisinde konaklamakta olanlar sel sularının bungalov evlere ulaşması sebebiyle hemen çatılara çıktılar. Ardından ise kendi imkanlarıyla güvenli bölgeye gelen vatandaşlar, İçişleri Bakanlığı tarafından bölgeye sevk edilen ekiplerin çalışmasıyla birlikte kurtarıldılar.

Düzce Valiliği Açıkladı

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Cumayeri ilçesinde meydana gelen sağanak ve heyelandan dolayı bazı köy yollarının tamamıyla kapanması sonucunda bir rafting tesisinde mahsur kalmış 21 kişinin başarıyla kurtarıldığını ifade etti.

Konuya yönelik Düzce Valiliği’nden gelen resmi açıklamada ise, yağış sonrası yaşanan olumsuzlukların ortadan kaldırılması için çalışmaların hızla devam ettiği belirtildi. Yapılan açıklamada tüm yetkili ve kurum ekiplerinin kusursuz bir şekilde çalıştığı vurgulandı.

ANONS YAPILIYOR

Arama kurtarma ekipleri de araçlardan köylülerin toplanacağı yere yönelik anons yapıyor. Bunun yanı sıra bölgeye akşam saatlerinde haber yapmak için giden ve toprak kayması sonucunda mahsur kalan Anadolu Ajansı Cumayeri muhabiri İsa Keleş ise, kriz merkezi ile irtibat kurdu ve kurtarma çalışmalarını destekledi.