9 Şubat 2022 17:07 Güncelleme : 9 Şubat 2022 17:19

Efsane Geliyor! 2022 Model Tofaş Şahin Yeni Tasarımı ile Satışa Çıkıyor! İşte 2022 Tofas Şahin Fiyatı

Efsane Geliyor! 2022 Model Tofaş Şahin Yeni Tasarımı ile Satışa Çıkıyor! İşte 2022 Tofas Şahin Fiyatı

Türkiye’de en fazla tercih edilen araçlardan biri olan Tofaş modeli, eski olmasına rağmen 2. El piyasasında en çok bulunan araçlar arasında yer alıyor. Tofaş tutkunlarını sevindirecek haber geldi. Efsane araba Tofaş 2022 modeliyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Tofaş sevdalısı sürücülerin merakla beklediği 2022 model Tofaş sonunda Türkiye’de satışa çıkıyor. Tofaş 2022 tasarımı ve fiyatı arama motorlarında sıkça sorgulanmaya başladı. Tofaş yedek parça anlamında en şanslı araçlardan biridir. Tofaş ın 2022 modeli nasıl görünüyor? Eski modelleri kadar olmasa da tercih edenlerin sayısının azımsanmayacak kadar fazla olacağı tahmin ediliyor.

Doğan ve Şahin modelleriyle Türkiye’de bir dönemin en efsane araçlarında olan Tofaş yeni modeliyle asfalta çıkmak için gün sayıyor. 

Tofaş Şahin 2022 özellikleri

Etiyopya'da üretilecek olan 2022 model Tofaş Şahin'in motoru elektrikli ve tam otomatik olacağı gelen bilgiler arasında. 2022 model Şahin'in şase sistemi, eski modellerinin aksine tek parça olacak. Tofaş Şahin’i Türkiye’den sonra en çok tercih eden ülke ise Mısır oldu.

Tofaş Şahin 2022 özellikleri

Tofaş Şahin 2022 fiyatları

Yeni Tofaş Şahin fiyatı ise 15 bin Euro olacağı öğrenildi. Yani 233 bin Türk lirasına denk geliyor.
ÖTV ve KDV ücretleri de eklendiği zaman yeni Tofaş Şahin in fiyatı 300 bin Türk lirasını aşmış olacak. Elektrikli bir araç olacağı düşünüldüğünde fiyatının gayet makul oluğu söylenebilir.

Tofaş Şahin 2022 fiyatları

Tofaş üretimi nasıl durdurmuştu?

1988 yılında üretimine başlanan Tofaş Şahin modeli Sedan kasa bir araçtır. ilk çıkan Şahin modelinden sonra daha donanımlı ve gelişmiş bir araç olan Doğan modeli çıkmıştır. 2001 yılında son kez üretilen Tofaş Şahin 2022 ylında yeniden üretime geçti.

Tofaş'ı uzun yıllar sırtında taşıyan modeller olarak bilinen “Kuş serisi'nin genel anlamda', tüketicilere yönelik ürünlerde son donanımlara sahip olmak istemesi nedeniyle üretimine son verilirken, otomobil severler için bir sayfa daha kapandı. Halk arasında ''Hacı Murat'' olarak anılan ''Murat 124'ün hemen ardından üretimine başlanan ve bir dönem özellikle ailelerin rüyalarını süsleyen ''Şahin'', ''Doğan'' ve ''Kartal''ın kanatları, Tofaş yöneticilerinin aldığı kararla artık hareket etmeyeceği söylenmişti. 2022 yılına gelindiğinde elektrikli Şahin modelinin yeniden üretime başlandı.

Etiketler

Otomobil  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış