23 Kasım 2022 15:29 Güncelleme : 23 Kasım 2022 15:29

Ekonomist Remzi Özdemir "işte dolar o zaman kırılacak" diyerek uyardı! Bakın kademeli dolar etkisi nasıl olacak?

Ekonomist Remzi Özdemir

Sık sık gündeme gelen dolar kuruna dair birçok ekonomistten açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar sonucunda ünlü ekonomist Remzi Özdemir kritik açıklamalarda bulundu. Önemli değerlendirmelerde bulunan Ekonomist dolar kurunda kademeli yükselişin önü açık olduğunun altını çizdi. İşte Remzi Özdemir tarafından yapılan kritik açıklamalar...

Remzi Özdemir'den kritik açıklama!

Uzun zamandır dalgalı bir grafik çizen dolar kuru hakkında uzman isimlerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. 18,50 ile 18,60 arasında sıkışan dolar kuruna dair kritik açıklamalar yatırımcılar tarafından büyük ilgi duyuluyor. Yatırımcıların yıl sonuna gelinmesiyle birlikte endişesi giderek artıyor. Sürekli olarak 18,50 ile 18,60 arasında takılı kalan dolar hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Takılı kalan dolar kuru KKM hesapları içinde büyük risk barındırıyor. Yaşanan durum karşısında ise ünlü ekonomist Remzi Özdemir dolar kuruna ait kritik açıklamalarda bulundu.

KKM hesaplarına dair önemli açıklamalar yapan Remzi Özdemir yatırımcıları uyardı. Dolar ile alakalı birçok kontrollü yükseliş açıklamasında bulunduğunu vurgulayan ünlü ekonomist doların ciddi anlamda durma noktasına geldiğini belirtti. Doların 18,50 ile 18,60 civarlarında tutulmasının en büyük nedenlerinden birisinin kur korumalı mevduat hesaplarının olduğunu belirtti. İki formül üzerinde durulduğunu belirten ünlü ekonomist Remzi Özdemir'in açıklaması olay oldu. Dolar kurunda yaşanan kontrollü yükselişe izin verileceğinin altını çizdi.

Remzi Özdemir'den kritik açıklama!

Dolar kuru ne kadar olacak?

Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar üzerine endişelenen yatırımcılar birçok noktada araştırmaya koyuldu. En çok merak edilen sorulardan birisi olan "Dolar kuru düşer mi?" sorusuna Remzi Özdemir'den açıklama geldi. Ünlü Ekonomist Remzi Özdemir yaptığı açıklamada, "Dolar kuru acaba düşer mi diye endişe edenler var. Dolar kurunda düşüş diye bir ihtimal yok. Seçime kadar dolar kurunda kademeli bir yükselişe izin verecekler. KKM hesapları çözülürse dolar kurunu zaten tutamazlar. Bu açıdan Merkez Bankası faiz indirmiş veya indirmemiş herhangi bir önemi yok.” sözlerine yer verdi.


Dolar kurunun ilerleyen günlerde nasıl bir artış yaşayacağı hakkında da tahminlerde bulunan Remzi Özdemir Dikkat çekti. Remzi Özdemir'in dolar kuru tahminlerine göre yaptığı açıklamada, "Dolar kurunun bir adil değeri var. Şu anda dolar kurunun adil değerinin 18,60 TL olmadığını herkes biliyor. Şu anda adil değer dolar kurunda 22 TL’dir. Seçimden sonra kim iktidara gelirse gelsin büyük bir kırılmaya uğrayacağını göreceğiz. Büyük bir devalüasyon bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı. 

Etiketler

Gündem   Ekonomi  

Yorumlar

1 Yorum Yapılmış
  1. Ayşe say

    Develiasyon istemiyorum maaş zammı olmasınKanaatkar olalim halkımız olarak

    23-11-2022 16:20
Reklamı Kapat