Ekrem İmamoğlu Barış Pınarı Harekatı Açıklaması: Kafam Rahat Değil!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye tarafından Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak, sonuna kadar ordunun yanında olduğunu belirtti, ama diyerek kafasının rahat olmadığını ekledi.

Ekrem İmamoğlu Barış Pınarı Harekatı Açıklaması: Kafam Rahat Değil!
10.10.2019 - 09:54
236
A+
A-

Hürriyet Gazetesi’nden Ahmet Hakan’a açıklamalar yapan İBB Başkanı imamoğlu, Türkiye’nin elbette kendini teminat altında hissetmesinin gerekli olduğunu fakat bölgedeki in unsurun ABD ve Rusya olduğunu, 24 saatte iki ülkenin de çok farklı tavırlar alabildiğini bu sebepten dolayı kafasının rahat olmadığını ve endişeli olduğunu söyledi.

Bir karmaşanın içine mi çekiliyoruz diyerek önemli bir konuya değinen Ekrem İmamoğlu, güvenli alanın gerçekten oluşturulabilecek mi olduğunu sordu. Suriyelilerin oraya yerleştirilip yerleştirilemeyeceğini de ekledi. Bu konuda belirsizlikler olduğunu ekleyerek, toplumun tam anlamıyla kafasındaki soru işaretlerinin giderilmediğini anlattı.

Konuyla ilgili uzman olmadığını, çok bilgisi bulunmadığını fakat endişeli olduğunu anlatan İmamoğlu, sonuç olarak şehit verdiğimizi ve buna çok üzüldüğümüzü ifade etti. Ama tüm bunlara rağmen şunu vurgulamak istediğini anlatan İmamoğlu “Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız” dedi.

 

ETİKETLER: