Ekrem İmamoğlu Harekete Geçti! Konu: Kaz Dağları

Ekrem İmamoğlu Harekete Geçti! Konu: Kaz Dağları
07.08.2019 - 09:05
73
A+
A-

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanadalı şirketin Çanakkale’de yer alan Kaz Dağları yakınlarındaki Kirazlı köyüne inşa etme amacıyla hareket ettiği altın madenini konu alarak Kanada Büyükelçisi Chris Cooter ile karşılıklı bir görüşme yaptıklarını açıkladı.

İBB binasında basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen sorulara yanıt veren İmamoğlu, görüşmenin detaylarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

Süreci Kanadalılar da Takip Ediyor

İşin içerisinde bir Kanadalı firma olduğundan dolayı, Kanada Büyükelçisi Chris Cooter’ı arayıp gözlemlerini paylaşmak istediğini ifade edne İmamoğlu, sıcak bir konuşma geçtiğini aktararak, kendilerinin de süreci takip ettiklerini öğrendiğini ifade etti. Olayın Kanada devletini direkt ilgilendirmediğini, fakat büyükelçinin süreci günü gününe takip ettiğini de sözlerine ekledi.

Aldığı Bilgileri Paylaşacak

Kendilerinde çok farklı ve bilgi olduğu takdirde, şeffaflık içerisinde kamuoyuna bilgileri aktaracağını ileten İmamoğlu, Orman Bakanlığı’nın konuyla ilgili bir açıklama yapması gerektiğini çok ciddi bir şekilde düşündüğünü söyledi. İstanbul’dan kaygıyla, en doğru zamanda sonlandırılmasını istedikleri bir durum olarak izlediklerini de sözlerine ekleyen İmamoğlu, kaybedilen ağaçların, doğaya verilen zararın, tamamıyla dünyaya verilmiş bir zarar olduğunu vurguladı.

Yalnızca Türkiye değil, büyükelçinin de konuya ilgiyle baktığını, herhangi bir bilgi sahibi olduğunda kendisiyle paylaşacağı sözünü aldığını da aktardı.