Ekrem İmamoğlu ve Ahmet Hakan’ın Yayınıyla İlgili CNN Açıklama Yaptı!

Ekrem İmamoğlu ve Ahmet Hakan’ın Yayınıyla İlgili CNN Açıklama Yaptı!
21.05.2019 - 17:40
19
A+
A-

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu’nun dün CNN Türk televizyon kanalına verdiği röportajın planlanandan erken bitirildiği öne sürüldü. Olayın perde arkasına ilişkin iddialar gündeme otururken, CNN Türk Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun programdaki konuşma sürelerini açıkladı.

Ahmet Hakan’ın konuğu olan Ekrem İmamoğlu’nun 22.00’da başlayan Tarafsız Bölge programı 00.00’a kadar devam edecekti. Ancak program planlanandan yarım saat önce bitirildi. O anlarda Ahmet Hakan ile İmamoğlu arasında geçen diyalog ise twitterda TT listesine girdi.

Ahmet Hakan, ‘süre bitti’ diyerek Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını kesince aralarında şöyle bir diyalog geçti.
Ekrem İmamoğlu: “İstanbul belediyesi nasıl bir israf yapıyor?”
Ahmet Hakan: “Onu anlattınız”
İmamoğlu: “Hayır anlatmadım”
Ahmet Hakan: “#SüreBitti”
Ekrem İmamoğlu: “12 diye söylediler”

Bomba iddia : Programa talimat geldi

Tarafsız Bölge programının planlanandan önce bitirilmesine yönelik iddialar var. Bunlardan birini İYİ Parti’nin İstanbul Kağıthane Belediye Başkan adayı Mehmet Aslan, dile getirdi. Aslan, Twitter mesajında programın ‘talimatla’ erken bitirildiğini öne sürdü.

Ahmet Hakan’a tepki gösteren Mehmet Aslan, ‘yazıklar olsun, utanılacak haldesiniz’ diye yazdı. Bir başka iddia ise CNN Türk’te yöneticilik yapmış olan Emin Çapa’dan geldi.

Kesin bilgi

‘CNN Türk’ün hali yer içimi acıtıyor’ diyen Emin Çapa içerden aldığı bilgiyi twitterdan şu satırlarla paylaştı:
-Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi. #SüreBitti (Böylece ayrıldığım kanalla ilgili konuşmama kuralımı 15 ay sonra ilk kez yıkmış oldum)

CNN Türk’ten açıklama

CNN Türk kanalından iddialara ilişkin açıklama geldi. Programa daha önce Binali Yıldırım’ın da konuk olduğunu hatırlanan CNN Türk, her iki ismin konuşma sürelerini verdi.