İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Ekrem İmamoğlu ve bürokratları; Terkos Gölü’ne giderek bir takım açıklamalar altına imza attı. Terkos İşletmeleri Şube Müdürü İsmail Aydın, Ekrem İmamoğlu ve beraberinde bulunan Genel Sekreteri Yavuz Erkut ile Erkut’un yardımcıları Murat Kalkanlı ve Murat Yazıcı ile İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu’ya detaylı bir sunum yaptı.

Vazgeçin Dedi!

Sunumun sonrasında İmamoğlu ve hemen yanında bulunan bürokratları, Karadeniz sahilinde yer alan Karaburun’a giderek burada da inceleme yaptılar.

Detaylı incelemeler sonrasında bir takım açıklamalar altına imza atan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesi ve İSKİ’nin yaptığı yatırımların neredeyse tamamının yok olacağını söyleyerek; şuanda gezilmekte olan Terkos’ta 1.5 yıl önce, Terkos’tan İkitelli’ye yapılan yatırımın dahi kanal yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunun düşünülmesini istendiğini belirten İmamoğlu, Yüz milyonlarca TL’lik yatırımların yok olacağını açıkladı.

Sadece İSKİ’ye bedeli bu kadar olan bu yatırımların tutarının toplam olarak ele alındığında 20 Milyar TL civarına ulaştığını da ekleyen İmamoğlu, bu kadar vahşi bir süreçten bahsedildiğini ifade ederek bu hatadan vazgeçin dedi.