İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski rakibi Bina Yıldırım’ı telefondan aradı ve geçmiş olsun dileklerini sundu.

İmamoğlu İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yapılan Millet Bahçesine giderek incelemelerde bulundu. İmamoğlu devam etmekte olan çalışmalar hakkında bilgiler edindi bu sırada piknik yapan bir grup İstanbullu vatandaşın yanına giderek kısa bir sohbet gerçekleştirdiği de kameralara yansıdı. Gezi sonrasında basın açıklaması yapan İmamoğlu eski İ.B.B Başkanı seçimindeki rakibi Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile olan telefon görüşmesi hakkında bilgi verdi.

“Allah Şifa Versin Dedik”

mamoğlu, “Dün haberi alır almaz kendilerini aradım. Hem ben hem de eşim, kendilerine ve hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Allah şifa versin dedik. O da ‘Bir an önce hepimiz bu süreçten kurtuluruz’ diye temennilerde bulundu. Hem ülkemize hem dünyaya ve insanlığa sağlık diledik beraberce. Allah şifa versin. Sesi çok iyi geliyordu. Yanılmıyorsam bugün İstanbul’a geleceğini söylemişti. Evinde ve İstanbul’da tedavisine devam edeceğini belirtmişti. Allah şifa versin. İnşallah kendisine ve ailesine şifa diliyorum. Bütün hastalarımıza şifa diliyorum. Korunmak önemli.” dedi.

FOX TV’de Karşı Karşıya Gelmişlerdi

Seçimden önce ikili FOX TV ekranlarında İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı canlı yayında karşı karşıya gelmişlerdi. Uzun zamandan sonra ilk defa önemli bir seçimde siyasiler karşılıklı bir tartışma için canlı yayında bir araya gelmişti. İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü üstlenmesini Binali Yıldırım istemişti.