Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan Hamlesi!

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan Hamlesi!
06.08.2019 - 11:36
95
A+
A-

23 Haziran’da resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu, AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı resmi Twitter hesabı üzerinden takip etmeye başladı. Erdoğan ise henüz İmamoğlu’na geri dönüş yapmış görünmüyor.

Hayatın vazgeçilmezi olduğu gibi siyasetçilerinde açıklama noktasında kalbi konumunda gelen sosyal medya, son seçimlerin ardından siyasetçiler için ayrı bir önem kazandı. Sosyal medya, yeni dönemde siyasetçiler için bir miting alanı olarak kullanılmaya başlandı. Bu durumunda farkına varan siyasetçiler, sosyal medyada daha aktif yer almaya başlıyor.

İmamoğlu’nun Sosyal Medya Karnesi

Twitter’da 3.100.000 kişi tarafından takip edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 487 kişiyi takip ediyor. İmamoğlu’nun takip ettikleri arasında çok sayında gazeteci, sanatçı, siyasetçi, kurum ve kuruluş bulunuyor. İmamoğlu’nun Twitter’da takibe aldığı yeni isimlerden birisi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. İmamoğlu’nun takip listesinde Erdoğan harici herhangi bir AK Partili bulunmuyor.

Ekrem İmamoğlu, bir diğer sosyal medya uygulaması olan Instagram’da da çok aktif bir şekilde yer alıyor. Toplam olarak 8.307 gönderi paylaşımında bulunan İmamoğlu’nun toplam takipçisi sayısı 5.9 milyon olarak dikkat çekiyor. 118 kişiyi de takip eden İmamoğlu, Instagram hesabında Erdoğan dahil olmak üzere hiçbir AK Partili ismi takip etmiyor.