Emeklilere Her Ay 344 TL Ek Ödeme Yapılacak!

Milyonlarca emekli vatandaşın temsilcisi olan Türkiye Emekliler Derneği, memurlara ödenmekte olan aile yardımını emekliler için de istedi. Talep kabul edilirse emekliler her ay ek olarak 344 TL ödeme alacak.
Emeklilere Her Ay 344 TL Ek Ödeme Yapılacak!
Ekonomi, Güncel 14 Mayıs 2019 18:06
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 OY, ortalama: 3,50 dışında 5)
Loading...

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelire kavuşabilecek.

Yoğun çalışma başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde yine Ankara’yı mesken tutan Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, Emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla maaşlarına ilave gelir elde edebilirken, bunlara bir yenisinin daha eklenmesi için genel merkez nezdinde yoğun bir çalışma başlattıklarını bildirdi.

”Tüm emeklilere de aile yardımı desteği getirilsin”

Başkan Degen ayrıca, Türkiye Emekliler Derneği, “Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımını, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” çağrısı yineledi.

Emeklilerin maaş oranlarında iyileştirme yapması için hükumet ‘ten beklentilerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Ahmet Degen, “Genel merkezimiz ile yaptığımız yoğun temas ve istişarelerden sonra üyelerimizi maddi anlamda rahatlatacak ek ödenek için genel başkanımız Kazım Ergün sıkı bir şekilde çalışıyor.

”TBMM ve bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz”

Beklentimiz sadece ek ödenek değil tabiki, İntibak zamlarının da takipçisiyiz. Bu konuda da Genel Merkezimiz ve Şube Başkanları olarak gerek Türkiye büyük millet meclisinde ve gerekse bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz” dedi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com