En Mutlu Günleri Zehir Oldu: Zehirlenen Sayısı 231’e Yükseldi…

Rize Ardeşen ilçesi Armağan köyünde düzenlenen yemekli nişan sonrasında fenalaşarak hastaneye kaldırılan kişi sayısı 231 oldu. En mutlu günlerinde ölümden dönenlerin yemekten zehirlendiği ortaya çıktı.
En Mutlu Günleri Zehir Oldu: Zehirlenen Sayısı 231’e Yükseldi…
Gündem, Yaşam 15 Temmuz 2019 15:12

Alınan bilgilere göre, dün akşam saatlerinde Armağan köyünde yapılan nişan merasiminde davetlilere tavuklu pilav ve ayran ikramında bulunuldu. Yemek yedikten sonra oldukça yüksek karın ağrısı, bulantı ve baş dönmesi yaşayan vatandaş, zehirlenme şüphesiyle birlikte Kaçkar Devlet Hastanesi’ne ittiler.

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle birlikte hemen tedavi altına alınan toplam 231 kişi hastaneyi tıka basa doldurdu. Pazar ilçesinde yer alan Kaçkar Devlet Hastanesi’nin kapasitesinin yeterli kalmamasıyla birlikte bazı hastalar çevre hastanelere gönderildi.

Çevredeki hastanelerin hekim ve personellerinin evlerinden çağrılarak görev yapmaları istendiği,  hastaların ise genel sağlık durumunun iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Tavuktan Şüpheleniyorlar

Olayı adli vaka olarak ele aldıklarını ifade eden Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Durumu çok ciddi boyuta ulaşan kimsenin bulunmadığını ve herkesin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. Bir hastanın şikayetinin çok ağır olduğunu, onu da Rize Devlet Hastanesi’ne yönlendirdiklerini belirtti. Nişanda tavuk ve pilav dağıtıldığını anlatan Tepe, şüphenin tavuktan yana olduğunu belirterek konunun bir adli vaka olduğunu ve gerekli incelemeleri gerçekleştirdiklerini vurguladı.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com