Erbil Saldırganı HDP’li Vekilin Ağabeyi Çıktı! Açıklama Yapıldı…

Erbil Saldırganı HDP’li Vekilin Ağabeyi Çıktı! Açıklama Yapıldı…
19.07.2019 - 16:21
69
A+
A-

HDP, Irak Erbil şehrindeki restorana gerçekleştirilen ve 1 Türk diplomatın şehit olduğu 2 Irak vatandaşının hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili kınama açıklamasında bulundu. HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan imzası taşıyan yazılı açıklamadaki ifadeler dikkat çekti.

SALDIRININ KARŞISINDA OLDUKLARINI AÇIKLADILAR

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkenti Erbil’de 17 Temmuz’da gerçekleştirilen Türkiye’nin diplomatik misyon temsilcisiyle ilgili silahlı saldırıyı sert şekilde kınadıklarını, Yaygınlaştırılmakta olan çatışmanın siyasetin sivil alanlara uzanmasını, nerede olursa olsun konsoloslukta çalışan kişilerin hedef olarak ele alınmasının asla kabul edilemeyeceğini, kimden gelirse gelsin bu saldırıya karşı olduklarını belirttiler.

KABUL EDİLEMEZ

Beklentinin, bu karanlık ve içerisinde çok sayıda soru işareti bulunan söz konusu olayın kısa zaman içerisinde aydınlatılması olduğunu, faillerin eksiksiz şekilde bulunması olarak öne çıktığını ifade etti. Bu silahlı saldırı gerekçe olarak gösterilerek, kardeşinin adı üzerinden HDP’li bir milletvekilinin hedef duruma getirilmesinin de ağır provokasyon girişimi olduğunu ve asla kabul edilemeyeceğini ifade ettiler.