Erdoğan 4 Yıllık Türkiye Hedefini Açıkladı!

Erdoğan 4 Yıllık Türkiye Hedefini Açıkladı!
10.07.2019 - 14:28
20
A+
A-

ÖTV’ler ile ilgili detaylı düzenlemeler yapılacağı bildirilen planda, lüks ve ithal yoğunluğu yüksek seviyede olan ürünlerden de ÖTV’ye tabi olmayanların tekrardan dikkate alınarak vergi düzenlemesine tabi tutulacağı bildirildi.

Ödeme gücüne göre artan oranda vergilendirmeyle ilgili olarak mekanizmaların kullanılarak, esnafları bu kapsamda durumuna göre değerlendirme konusu da yakın zamanda uygulamaya alınacak.

Milliyet’ten Kıvanç El tarafından yayınlanan habere göre, planda yolsuzlukla mücadelede de artış yapılacağı bildirilirken, yolsuzluklarla mücadele amacıyla kamu görevlerinin mal beyanlarının tamamıyla doğru bir şekilde araştırılacağı ve otomatik takip sisteminin kurularak alınan her şeyin takip altına alınacağı bildirildi.

Kamu ihalelerinin süreç ve sonuçlarının tamamının İnternet üzerinden yayınlanacağı da bildirilen planda,Kamu görevi esnasında elde edilen her türlü bilginin, nüfuzun ve sağlanan uzmanlığın görevden ayrıldıktan sonra kesinlikle kamu aleyhine ve özel çıkar temini için kullanılmasının önüne geçebilmek adına düzenlemeler gerçekleştirileceği de planda bulundu.

11. Kalkınma Planı Sunuldu

Cumhurbaşkanlığı’nın hazırladığı 11. Kalkınma Planı TBMM’ye sunuldu. Türkiye’nin 4 yıllık vizyonuna yönelik hedefler de yer aldı.

Toplu Taşımada Tek Kart

Trafik sıkışıklığının, kazaların ve araçlardan dolayı meydana gelen hava kirliliğinin önüne geçebilmek amacıyla şehir içinde ulaşımda arz yönlü politikalar haricinde talep yönlü politikalar uygulanmasıyla birlikte özel araç yerine toplu taşıma kullanımına yöneltmeye özen gösterileceği bildirildi.

Raylı sistemlerin tamamının, işletmeye açılması beklenen yıl için doruk saat – tek yön yolculuk talebinin tramvay sistmelerince en düşük 7.000 yolcu / saat, hafif raylı sistemlerin 10.000 yolcu / saat, metro sistemleri için ise 15.000 yolcu / saat düzeyinde meydana geleceği tahmin edilen koridorlarda planlanması şartı aranmaya başlanacak.

Toplu taşımada tek kart sistemi devreye girecek. Bu sayede halkın her kesmi toplu taşıma araçlarında eşit olacak.

Büyükşehirlerde otopark alanlarının haricinde köprü, tünel gibi darboğaz oluşan altyapıların tamamının ücretlerinin dinamik fiyatlandırılma altına alınması, park et – bin ve tercihli yollar gibi farklı farklı uygulamalar altına imza atılacak.

 

Bu ve bunun gibi birçok hedef, bugün TBMM’ye sunuldu.