Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Çeşitli konulara değinen Erdoğan, CHP eski genel başkanı ve şu anki Milletvekili Deniz Baykal’a Libya konusunda destek verdiği için teşekkür etti. Türkiye’nin bu dönemde attığı adımların önümüzdeki yarım asra hatta bir asra etki edeceğini vurgulayan Erdoğan, iç ve dış politika ayrımı yapılmadan hareket edildiğinin altını çizdi.

Türkiye’ye diz çöktürmek için her şeyin denendiğini ve başarılamadığını söyleyen Erdoğan, Suriye ve Libya ile ilgili emperyal hedeflerin olmadığını söyledi. Türkiye’nin tarihinde hiçbir dönemde katliam lekesi bulunmadığını ifade eden cumhurbaşkanı, Türkiye’ye yakışan tavrın sergilendiğini belirtti. Erdoğan ” Gözümüz petrol ve para hırsıyla kör olmuş değildir.” diyerek emperyalist bir görüşün olmadığını vurguladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a teşekkürlerini ileten Erdoğan, “Devlet Bahçeli’ye izlediğimiz politikaya verdiği desteği için teşekkür ediyorum. CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a da Libya ile ilgili gösterdiği devlet adamlığı tavrı için teşekkür ederim.” dedi.

Suriye sınırında terör örgütü koridorunun parçalandığını vurgulayan cumhurbaşkanı, Barış Pınarı Harekat bölgesinde terör örgütünün hala küçük çaplı saldırılar sürdürdüğünü belirtti. Amacın terör örgütünü bitirmek olduğunu söyleyen Erdoğan, İdlib konusunda Batı’lı liderlere çağrıda bulunulduğunu söyledi. Libya konusuna değinen Erdoğan, Libya ile Türkiye arasında tarihi ve sosyal bir bağın bulunduğunu söyledi.