Erdoğan’dan Suriyeli Açıklaması: Sınır Dışı Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gerçekleştirilen MKYK toplantısında Suriyelileri ele aldığı ve en ufak suç işleyeninden en yüksek işleyenine kadar herkesi sınır dışı edeceklerini söylediği iddia edildi.
Erdoğan’dan Suriyeli Açıklaması: Sınır Dışı Edeceğiz
Güncel 13 Temmuz 2019 17:12
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Türkiye gazetesi yazarlarından Yücel Kayaoğlu tarafından yapılan habere göre, MKYK’da yerel seçimin sonuçlarına yönelik değerlendirme yapılırken, bazı milletvekillerinin özellikle Suriye uyruklu şahıslarla ilgili vatandaştan çok yüksek tepkiler alındığını ve bu konuda yeni politikalar geliştirmenin zorunlu olduğunu söylediğini belirtti.

Sınır Dışı Edilecekler

Bunun ardına ise Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerinin Suriye mağdurlarına kapı açmak zorunda olduklarını söylediğini, Bu ve bunun gibi durumların Türkiye’nin de başına gelebileceğini, bu sebepten dolayı mazlumun yanında olmak gerektiğini ifade ettiğini aktardı.

Bu konuda yeni adımları olacaklarını ifade eden Erdoğan, ülkelerine dönmeleri için birtakım teşviklerde bulunacaklarını söyledi. Ayrıca su içleyen her Suriyeliyi kesin suretle sınır dışı edeceklerini ifade etti. Aynı zamanda Suriyelilerin aldığı sağlık hizmeti karşılığıunda bir katkı payı alınmasını da öngördüklerini ifade etti.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com