Geçtiğimiz yılın Mart ayında Mersin’de Toroslar ilçesinin Demirtaş Mahallesi’nde meydana gelen olayda Süleyman Etiz, eşi Leyla Etiz’i tahra adı verilen budama bıçağıyla defalarca vurarak öldürmüştü. Sanık Süleyman Etiz, kasten öldürme suçuyla açılan davaya ilişkin çıktığı duruşmada konuştu.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenen sanık, kendinden geçtiğini dile getirdi. Eşinin ölmeden önce kendisine boşanma davası açtığı öğrenildi. Süleyman Etiz’in eşinden ayrı Siirt’te yaşadığı ve cinayeti gerçekleştirdiği günden bir hafta önce Mersin’e geldiği belirlendi. Amcasının vefatı sebebiyle Mersin’e gelen sanık Süleyman Etiz, eşi Leyla Etiz’in kaldığı eve giderek, tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesiyle şiddete dönüşen olaylarda Süleyman Etiz, eşinin başına tahra ile defalarca vurarak öldürdü. Eşinin açtığı boşanma davasından habersiz olduğunu öne süren sanık, çıktığı duruşmada konuştu. Süleyman Etiz, “Suç tarihinde ayrı odalarda yatıyorduk. Sabaha karşı maktul, kapımı çaldı. Benim yattığım odanın kapısı dışarıdan kilitliydi.

Önce eşim, eline tahra alarak, bana saldırdı. İkimiz de ayaktaydık. Ben tahrayı aldım. Oda biraz karanlıktı. Tahrayı ele geçirdiğimde nasıl vurduğumu hatırlamıyorum. Kendimden geçmişim. 3- 4 kez vurdum, diye hatırlıyorum. Ama nasıl vurduğumu hatırlamıyorum sonra tahrayı caminin avlusuna atıp, teslim oldum.” dedi. Çiftin evlatları Ahmet, Mehmet ve Cemile Etiz’inde ifadelerine duruşmada yer verildi.

Ahmet Etiz, babasının kendisinden annesini ve annesinin annesini de vurmasını istediğini söylerken Cemile Etiz, babasının annesini bıçaklamasına daha önce engel olduklarını dile getirdi. Mahkeme heyetince delil yetersizliğinden ertelenen davanın ikinci duruşması yarın gerçekleştirilecek.