Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde gerçekleşen olayda, uzman çavuş Gökhan Kuzdan ve eşi Müberra Kuzdan araç içerisindeyken, Gökhan Kuzdan tabancasıyla ateş ederek eşinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Korkunç olay gerçekleştikten sonra uzman çavuş Gökhan Kuzdan için iddianeme hazırlandı ve bu hazırlanan iddianamede şahsın hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep edildi.

Mahkemeye çıkartılan uzman çavuş Gökhan Kuzdan, sorulan sorulara cevap olarak susma hakkını kullanmak istediğini söyleyerek, duruşma başkanını sinirlendirdi.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Elbistan’ın Söğütlü Mahallesi’nde yaşanan olay, 8 Temmuz’da gerçekleşti. Otomobilin içerisinde 3 yaşındaki kızı Asena ile otururken, talihsiz anne eşi Gökhan Kuzdan tarafından tabancasıyla başından vurularak öldürüldü. Olay sonrası yapılan soruşturmada sonucunda eşe karşı, “Kasten öldürme” suçu altında ağırlaştırılmış müebbet cezası talep ediliyor.

Gökhan Kuzdan Jandarma ve savcılıkta gerçekleştirilen sorgularında kaza ile olduğunu söyledi fakat, suratından alınan svaplarda atış artığı olduğu belirlendi.

Sen Dalga mı Geçiyorsun?

Mahkemeye çıkarılan Gökhan Kuzdan’a yapılan sorguda, çalıştığı yer ve aylık geliri hakkında sorulan sorulara cevap verdikten sonra, hakim olay anını sordu. Susma hakkının kullanmak istediğini dile getiren Kuzdan, mahkeme başkanını sinirlendirdi ve başkan, jandarma ve savıcılıkta susma hakkını kullanabileceğini, duruşmada ise mecbur konuşması gerektiğini sert bir ses tonuyla hatırlattı.

Duruşmada gerçekleşen sorgulama devam ederken, Gökhan Kuzdan araçta 2 çocuğu ve eşinin olduğunu söyledi. Silahı belini rahatsız ettiğini ve rahat araba kullanmak için başka bir yere koymak istediğini söyledi. Silahı belinden çıkarırken emniyetinin açık olup olmadığını hatırlamadığını ve o esnada yanlışlıkla ateş ettiğini belirtti.

Mahkeme başkanı ise bir jandarma görevlisinin silahı güvenli bir şekilde çıkarması gerektiğini, silahın namlusunun kör noktaya bakacağını ve parmaklarının tetiğe temas etmemesi gerektiğini bilmesi gerektiğini söyledi.

Ardından Gökhan Kuzdan, silahının emniyette olduğunu hatırlamadığını ve el alışkanlığı olduğu için elinin tetikte olduğunu belirtti. Tetiğe yanlışlıkla bastığını ve istem dışı olduğunu ifade etti. Olay gerçekleştikten sonra ne yaptığını hatırlamadığını söyleyen Kuzdan, bilerek yapsaydı eğer ona göre planlayacağını dile getirdi.