26 Şubat 2022 17:02 Güncelleme : 26 Şubat 2022 17:02

Eski Iphone'nu Olanlar Çok Şanslı! Artık Servet Değerinde

Eski Iphone'nu Olanlar Çok Şanslı! Artık Servet Değerinde

Eskiden popüler olan ürünlere ilgi giderek artıyor. Birkaç sene evvel satın alınan eski iPhone'lar, iPod'lar ve Mac' çeşitlere ise bugünlerde binlerce dolar ödenebilir. Eski Iphone marka ürününüzü atmayıp evin bir yerinde saklıyorsanız küçük bir servetiniz olabilir.

Retro denilen eski marka veya modelli ürünler oluşan talep önüne geçilemez bir hal aldı. Nostaljiye dönüşün başladığı günümüzde özellikle elektronik ama eski eşyalara olan ilgi artmış durumda. Mac, Iphone ve İpad gibi ürünlerin eski modellerine sahipseniz retro sayıldığından dolayı değerinin artmış olma ihtimali çok yüksek. Retro elektronik cihazlara örnek verecek olursak, dizüstü bilgisayar, Telefon masaüstü bilgisayar, fotoğraf makineleri...

Eski cihazlar yenilerin iki katı

Farkından olunmasa da eski ıphone, ıpad, mac gibi ürünler sahibine binlerce dolarlık bir servet kazandırabiliyor. Apple cihazların en çok tercih edildiği günümüzde eskilerinin değerleri yenilere göre bir hayli uçuk ücretli. Sahibi için bir şans olan eski ıphone ları değerine satmak olukça önemli bir hale geldi.

Eski cihazlar yenilerin iki katı

Örneğin; 2001'de piyasaya çıkarılan orijinal iPod classic için satış fiyatı dudak uçuklattı. Iphonecuları sevindiren haberi yabancı kaynaklı internet siteleri duyrudu . 2001 model İpod’un 44 bin 995 dolar civarı satıldığı öğrenildi.

Kutusu henüz açılmamış eski iPhone modelinin fiyatlarının da standart satış fiyatlarının oldukça üzerinde olduğu görüldü. 

2016 yılında yapılan bir araşırmaya göre kutusu açılmamamış bir ıphone’un yeni çıkan Iphone modellerine göre çok daha pahalı olduğu saptanmmıştır. Koleksiyonerlerin oldukça ilgisini çeken kapalı ve eski ıphone’lar şimdilerde zenginlerin ilgi odağı haline geldi.

Popüler olduğu zamanlarda U2 grubuyla iş ortaklığı ile yayınlanan dördüncü nesil kırmızı-siyah özel baskılı iPod'un 90 bin dolara satıldığını açıklanan bilgiler arasında. Gün geçtikçe bu ürünlerin fiyatlarıda artmaya devam ediyor.

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış