20 Aralık 2022 23:40 Güncelleme : 20 Aralık 2022 23:40

Ev alacaklar uyarıldı! O tarihi beklemeyen dizini dövecek: İslam Memiş'ten ev alma hayallerini yıkan o açıklama!

Ev alacaklar uyarıldı! O tarihi beklemeyen dizini dövecek: İslam Memiş'ten ev alma hayallerini yıkan o açıklama!

Altın ve finans piyasası uzmanı İslam Memiş şimdi de emlak piyasasıyla ilgili ilham verici bir açıklama yaptı. Ev sahibi olma hayali kuranlara hitap eden Memiş, o günü beklemeyenlerin kafasını duvara vuracağının altını çizdi! Daha fazla detaya haberimizden göz atabilirsiniz…

İslam Memiş, bu kez emlak piyasasıyla ilgili dokunaklı bir açıklama yaptı. Ev sahibi olma hayali kuran milyonlara hitap eden Memiş, o günü beklemeyenlerin kafalarını duvara vuracağını duyurdu! Konut fiyatları ve kiralardaki aşırı artışlarla boğuşan vatandaşlar, konut hayallerine uygun kredi seçeneklerini değerlendiriyor.

Altın ve finans piyasalarının fenomeni İslam Memiş, ipoteklerle ilgili olaylı iddialarda bulundu. Fox TV'de Reyhan Baysan'ın sunduğu Ekonomi Arası programına konuk olarak izleyicilerin sorularına cevap veren Memiş, "Ev fiyatları düşecek mi?" ve "Ev almak için beklenmeli mi?" sorularına yanıt verdi.

İslam Memiş

"KONUT KREDİLERİ YÜZDE 1'İN ALTINA DÜŞECEK"

İslam Memiş gayrimenkul piyasası hakkındaki sorulara şu şekilde cevap verdi: "Ev maliyetlerindeki döviz kuru ve taleple oluşan bir fiyat artışı ben 2023 yılında halen bekliyorum. Özellikle yüzde 34 gibi bir oranda satışlarda düşüş var ama bu talep kaybıyla değil insanların alım gücüyle alakalı bir düşüş olduğu için bunların genelde yanlış anlaşıldığını ben gözlemliyorum. Yine bir konut kampanyası ve düşük faizli kredi 2023 yılın ilk çeyreğinde geleceğini düşünüyorum''

"SAYIN BAKAN BİZZAT SÖYLEDİ"

İslam Memiş'in bu açıklaması sonrasında Reyhan Baysan bu gelirse fiyatlar yeniden yükselmeyecek mi? sorusuna. İslam Memiş ise; ''evet talep artışından dolayı yüzde 20 civarında bir fiyat artışı bekliyorum. Geçen hafta da sayın bakana bizzat sordum böyle bir kampanya olacak mı diye evet olacak dedi. Özellikle emlak faiz oranlarının yüzde 1'in altına gelmesi de talep oluşumunu mutlaka desteleyecektir diye düşünüyorum. Benim kişisel beklentim konut fiyatlarında bir düşüş beklemiyorum. Eğer kredi kullanarak ev almayı düşünüyorsanız kredi faizlerinde bir düşüş bekliyorum'' ifadelerine yer verdi.

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış