24 Aralık 2022 18:00 Güncelleme : 24 Aralık 2022 18:00

Ev sahibi olmak için kaçırılmayacak fırsat! 2 yıl geri ödemesiz kredi detayları açıklandı, üstelik çok düşük faizle

Ev sahibi olmak için kaçırılmayacak fırsat! 2 yıl geri ödemesiz kredi detayları açıklandı, üstelik çok düşük faizle

Son dönemlerde tekrardan yükselişe geçen ev fiyatları üzerine bankalardan konut kredileri gelmeye devam ediyor. 0,69 ile 0,99 faizle birlikte 2 yıl geri ödemesiz konut kredileri açıklanmaya başlandı. 8 milyon vatandaşın yer aldığı sosyal konut kampanyasının üzerine yeniden kampanya geliyor. Günümüze kadar ev sahibi olamayan vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Bu kampanya ile birlikte satın alınan konutun yüzde 80'ine kadar kredi çekimi yapılabilecek. Peki konut kredisi nasıl çekilir? İşte tüm detaylar...

Konut sahibi olmak isteyenlere müjde!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeli haber duyuruldu. Cumhuriyet tarihinin en büyük TOKİ sosyal konut projelerinden olan 'İlk Evim, İlk İş yerim" projesinden sonra yeni bir kampanya daha duyuruldu. Dar gelirli aileleri sevindiren müjdeli haber ile birlikte ev sahibi olabileceksiniz. Orta gelir grubunda yer alan vatandaşlar ev sahibi olmak için hazırlansın. Yeni kampana ile birlikte ilk istenilen şart daha önce konut sahibi olmamış olması gerekiyor. Vatandaşlara verilecek olan konut kredisi yüzde 0,69 ile yüzde 0,99 üzerinden 2 yıl boyunca geri ödemesiz bir şekilde yapılması bekleniyor. Müjdeli haber üzerine vatandaşlar bankalardan gelecek olan açıklamayı bekler oldu. Kampanya ile ilgili çalışmalar nihayet sonlandırıldı.

Konut sahibi olmak isteyenlere müjde!

Bankalardan yüzde 1'in altında faiz oranı!

Başlatılan konut kredisi kampanyasıyla birlikte satın alınacak olan evin yüzde 80'ine ait kadar kredi kullanılabileceği belirlendi. Konut kredisi faiz oranları ise düşürülerek yüzde 1'in altında tutuldu. Bankalar yüzde 0,99 faiz oranıyla birlikte kredi oranı kullandırmayı planlıyor. Fakat geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi inşaat sektörü temsilcileri de faiz maaliyetini üstlenirse kredi faizlerinin yüzde 0,79'lara kadar inmesi bekleniyor. 

Gelire göre faiz oranı gelebilir!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile konut projelerinde detaylar verilmişti. Orta gelirli konut projesinin yakın bir zamanda kamuoyuna sunulacağının altını çizmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanlığı ile arkadaşlarımız çalışıyor. İnşallah yakında açıklarız" sözlerine yer verdi. Bakan Kurum tarafından verilen bu müjde ile birlikte faiz oranları gelire göre yapılabileceğinin de vurgusu yapıldı.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat