İstanbul’da yaşayan Sebahat Arkan, bahçesinde 2 tane karga buldu ve kargalardan bir tanesi yaralıydı. Kargaları evine alıp onlara bakmak istemesinden dolayı apartman yöneticileri yaşlı kadını polise şikayet ettiler. Sebahat Arkan’a evinde karga beslediği için bin 294 lira para cezası verildi.

 

 

Kızı ile beraber aynı evde yaşayan kadın, bahçesinde bulduğu biri yaralı olmak üzere 2 yavru kargayı evine aldı. Kargaları besleme ve iyileştirmeye çalışan Sebahat Arkan, Tarım ve Orman Bakanlığı’na haber verdi. Bakanlıktan gelen yetkililer evi bulamadığı için 4 aydır kargaları Arkan besliyordu ve apartman yöneticileri tarafından şikayet edildi. Tarım ve Orman bakanlığı gelip kargaları alarak, Arkan’a bin 294 lira ceza verildi.

 

 

 

 

Yaralı kargayı 4 ay besledi

Sebahat Arkan bahçede otururken yere bir karganın düştüğünü ve gidip kargayı aldığını söyledi. Orman Bakanlığı’na haber verdiğini fakat adresi bulamadıkları için hayvanların kendisinde kaldığını belirtti. Bir süre kendisinde kaldıktan sonra yapılan apartman toplantısında, yöneticinin hayvan beslemesini istemediğini söyledi. Ardından kargayı iyileştiren, tedavisini yapan Arkan’a, yöneticinin şikayeti üzerine bin 294 lira para cezası kesildi.