19 Eylül 2022 17:45 Güncelleme : 19 Eylül 2022 17:45

EYT bekleyenler ilk maaşlarını bu tarihte alacak! SGK tarafından açıklama yapıldı

EYT bekleyenler ilk maaşlarını bu tarihte alacak! SGK tarafından açıklama yapıldı

Yıllardır milyonlarca kişinin çözüme kavuşmasını beklediği EYT durumuna dair sonunda beklenen açıklama geldi. SGK Başmüfettişi İsa Karataş, EYT kanunun ne zaman kabul edilebileceğini ve EYT’lilerin ne zaman maaşlarını almaya başlayabileceğini açıkladı. İşte, Başmüfettiş İsa Karataş tarafından yapılan milyonlarca EYT’liyi sevindiren o açıklamalara dair merak edilen tüm detaylar.

Yıllardır çözüme kavuşturulmayı bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar problemi, şimdilerde devlet kademelerine de en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Bu noktada emekli olmak için yaşının dolmasını bekleyen milyonlarca kişi, bir an önce EYT kanunun çıkmasını ve emekli maaşlarına kavuşmayı bekliyordu. Bu durum, devlet kademeleri tarafından hızlandırıldı ve nihayet SGK Başmüfettişi İsa Karataş tarafından beklenen açıklama yapıldı. İşte, milyonlarca EYT’linin maaşlarına kavuşabilecekleri o tarihe dair merak edilen tüm detaylar.

SGK Başmüfettişi EYT yasa teklifinin mecliste ne zaman görüşüleceğini açıkladı!

Son zamanların en önemli sorunlarından biri olan EYT, şimdilerde devlet kademelerinin yanı sıra SGK bazında çalışan isimler tarafından da yapılan açıklamalarla çözüme kavuşturulmaya çalışılıyordu. Geçtiğimiz günlerde SGK Başmüfettişi İsa Karataş, beklenen açıklamayı yaptı ve 1 Ekim tarihinde açılacak TBMM’de 15 Ekim merkezi bütçe görüşmeleri sırasında EYT yasa teklifinin görüşüleceğini ifade etti. Bu kapsamda EYT kanunun ne zaman kabul edileceği de ortaya çıktı.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış