Fatih Altaylı’dan Flaş Çıkış: “Bakın Yemin Ediyorum”

Fatih Altaylı’dan Flaş Çıkış: “Bakın Yemin Ediyorum”
04.07.2019 - 11:31
24
A+
A-

Habertürk’te “Kamuda araç tezgahı” başlığı atarak yayınladığı yazısında, kamu kuruluşlarının birçoğunda makam araçlarının tahsis edilmesiyle ilgili olarak farklı bir yöntem uygulandığını iddia etti.

“İzi Tozu Olmayan Cinsten”

Fatih Altaylı, kamu kurumlarına araç tahsislerinde “uzun dönem kiralamaları” ele almadığını, çünkü bu uzun dönem kiralamaların tamamının sözleşmesi, belgesi olduğunu, bu bahsettiği kamu araçlarının herhangi bir yerinde izi veya tozu olmadığını ifde etti.

5 Otomobil Konvoylu Medya Yöneticisi

“Bakın yemin ediyorum” diyerek büyük çıkışla açıklamalarına devam eden Fatih Altaylı, İstanbul’dan Ankara’ya toplam olarak 5 otomobille konvoy yaparak giden medya yönetici gördüğünün altını çizdi.

Alınan ihalelerin boyutuna bakılıp, talepler listesinde aralara otomobil eklendiğini ifade eden Altaylı, 20.000.000 TL değerinde bir iş yapıldığında, belediyeden talep aldıklarını, “Bize 4 serisi BMW, bize E serisi Mercedes”, 100.000.000 TL bir iş yapıldığında “Bize S serisi Mercedes, 3 Megane, Yanına 2 Clio” gibi talepler yapıldığını anlattı.

Belediye veya herhangi bir kamu kuruluşunun bunu sık sık yaptığını bildiğini anlatan Altaylı, bu sayede belediye veya kamunun üzerinde herhangi bir şekilde otomobil görünmediğini ifade etti. Görünmemesine rağmen Belediye ya da kamu yöneticisinin o otomobili kullandığını da sözlerine ekledi.